WOLONTARIAT NA BIEGU POWSTANIA
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
4983
post-template-default,single,single-post,postid-4983,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

WOLONTARIAT NA BIEGU POWSTANIA

WOLONTARIAT NA BIEGU POWSTANIA

W związku z organizacją 26. Biegu Powstania Warszawskiego – Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zaprasza ochotników, kochających sport do pracy w charakterze wolontariuszy.

Szanowni Państwo,
Zwracamy się z prośbą o wsparcie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA wolontariuszami podczas 26. Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 23 lipca 2016 r.
w Warszawie.

Bieg Powstania Warszawskiego odbywa się w godzinach wieczornych, start nastąpi o godz. 21.00,
ale praca wolontariuszy rozpoczyna się już w godzinach popołudniowych. Część stref organizacyjnych zostanie uruchomiona ok. godz. 16.00 a praca trwać będzie do godz. 21.30, część wolontariuszy zacznie pracę ok. 18.00 a ich zaangażowanie potrzebne będzie do godz. 22.30.

W tym roku Bieg Powstania Warszawskiego organizowany będzie tylko na dystansie 10 km /dotychczas był przeprowadzany na dystansie 5-ciu i 10-ciu kilometrów/.

Kilkukrotnie, nieoficjalnie i oficjalnie, otrzymywał tytuł „Najbardziej atmosferycznego biegu w Polsce”. Trasa biegu poprowadzona jest w rejonach najbardziej intensywnych walk powstańczych,  w kilku punktach zainscenizowane są przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław” walki powstańcze i sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu są kombatanci – powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony jest płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze celem podkreślenia szacunku dla powstańców pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej.

Zarówno opaski jak i dedykowane do tej imprezy medale przygotowane będą dla wolontariuszy wspomagających w tym dniu nasze wysiłki organizacyjne. Ponadto każdy z nich otrzyma koszulkę wolontariusza firmy 4F.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:
– praca w punktach informacyjnych
– wsparcie biura zawodów
– wsparcie biura prasowego
– obsługa mediów i gości VIP
– pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy
– wręczanie medali
– wręczanie wody na półmetku i w strefie mety
– catering /banany/
– obsługa szatni i depozytów
– opieka nad kombatantami
– zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

Możliwość zapisu:
– poprzez stronę http://aktywnawarszawa.waw.pl/wolontariat.php
– za pomocą e-maila: igajewska@aktywnawarszawa.waw.pl

Dodatkowe informacje na naszej stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl