Wojskowa Akademia Techniczna licznie w finale i ma medale
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17817
post-template-default,single,single-post,postid-17817,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Studenci Wojskowej Akademii Technicznej tak serwowali, że zdominowali finał Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. Jedynie w grze pojedynczej przegrali w walce na rakiety i złote medale zdołali wywalczyć reprezentanci innych uczelni.

W niedziele na obiekcie Lavo w podwarszawskim Józefosławiu rozegrano turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Warszawy. Prawo walki o medale i puchary uzyskali najlepsi singliści, singlistki, debliści i deblistki wyłonieni po dwóch rzutach eliminacyjnych rozegranych w styczniu i marcu.

Chociaż badminton kojarzyć się może głównie z letnią rozrywką na łonie natury, to nic bardziej mylnego. W decydujących pojedynkach lotka osiągała zawrotne szybkości, a w kulminującym momencie rywalizacja toczyła się na dziesięciu kortach jednocześnie.

Wśród kobiet w grze pojedynczej zwyciężyła Anna Duda z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, która wszystkie sety zakończyła identycznym wynikiem – 21:4. W finale w dwóch partiach pokonała Julię Szczepańską z Wojskowej Akademii Technicznej.

– Poziom gier był na znacznie wyższy i widać było, że to jest runda finałowa. Było kilku zawodników, którzy grają już na zaawansowanym szczeblu i dzięki temu było na co popatrzeć. Ja do turnieju podeszłam taktycznie i postawiłam sobie ambitny plan, żeby wszystkie mecze wygrać do czterech. Dzięki temu mentalnie i fizycznie musiałam popracować na korcie – mówiła po finałowym meczu Anna Duda.

Natomiast wśród mężczyzn złoty medal wywalczył Tymoteusz Malik z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który po bardzo zaciętej grze pokonał Szymona Maciąga z WAT (21:16, 22:20). Okazja do rewanżu będzie już podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski, bo obie uczelnie spotkają się w grupie.

– To był dla mnie udany turniej i możliwość reprezentowania uczelni. Kończąc mecz finałowy powiedzieliśmy sobie z kolegą do zobaczenia za tydzień na AMP-ch. Zawsze chętnie biorą udział akademickich turniejach, bo jest to okazja do spotkania znajomych ale też do rywalizacji. Moja przygoda z badmintonem zaczęła się dzięki tacie, który był moim pierwszym trenerem. W tym sporcie podoba mi się szybkość i wszechstronność – opowiadał Tymoteusz Malik.

Debel pań był wewnętrzną sprawą zawodniczek WAT, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Złoty medal zdobyła para Magdalena Kamień i Aleksandra Sztabkowska. Natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepsi byli ich koledzy – Filip Matysiak i Krzysztof Piwowarski. Dla „wojskowych” to dobry prognostyk przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, gdzie ważna jest postawa całej drużyny.

– To było dla nas bardzo dobre przetarcie, bo już w grupie spotykamy się z AWF Warszawa. Teraz wiemy na czym stoimy. Nasze przygotowania przebiegają w różny sposób, bo mamy wojskowych oraz cywilów i każdy ma swoje obowiązki, ale czasem udaje nam się razem spotkać i potrenować. Nasza sekcja jest liczna i wierzę, że stać nas na wysokie miejsca. Na pewno damy się z siebie wszystko – dodał Szymon Maciąg z Wojskowej Akademii Technicznej.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Katowicach. Warszawę reprezentować będą trzy uczelnie: Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Warszawski.

Autor: Robert Zakrzewski