Wkrótce otwarcie Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
12969
post-template-default,single,single-post,postid-12969,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.8,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wkrótce otwarcie Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym

Wkrótce otwarcie Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym

W najbliższy weekend na terenie Centrum Sportów Umysłowych w Warszawie rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Karty na stół wyłoży 140 osób z 19 uczelni. Kto będzie miał więcej atutów?

Przed nami trzy dni interesującej walki o medale w turnieju par i teamów. Będą licytacje, kontry i wzięte lewe. Pary rozegrają minimum 60 rozdań na zapis maksymalny, z czego ostatnich 10 rozdań czeka tylko najlepszą “dwudziestkę”. Do klasyfikacji drużynowej liczyć się będą wyniki trzech najlepszych duetów, oraz jednego teamu w turnieju zespołów.

Ze względu na pandemię podjęto dodatkowe środki bezpieczeństwa.

– Oprócz tradycyjnej zasłony która dzieli stół, tak żeby nie było widać partnera i przeciwnika, będzie jeszcze zasłona z plexiglasu, która będzie oddzielała uczestników siedzących po tej samej stronie stronie stołu. Na każdej połowie będą też stały płyny do dezynfekcji. Grać będzie można tylko w maskach, albo przyłbicach – opowiada Olaf Weker, z jeden z organizatorów imprezy.

Wśród zgłoszonych uczelni nie zabraknie Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, która rok temu we Wrocławiu wywalczyła złoty medal wśród teamów wyprzedzając Uniwersytet Warszawski. Na liście widnieją też Paweł Bodnarewicz i Paweł Stężała z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy wygrali wtedy turniej par.

-Brydż sportowy to popularna popularna dyscyplina zwłaszcza wśród pracowników naukowych. Na liście startowej jest m.in. były rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki, czy Wojciech Folta przewodniczący środowiskowej komisji rewizyjnej AZS Kraków. Dużo jest też „ścisłych” uczelni i uniwersytetów – dodaje rozmówca.

Pierwsza sesja turnieju par Akademickich Mistrzostw Polski już w piątek o godzinie 16. Zmagania zakończą się w niedzielę koło godziny 14, finałem rywalizacji teamów.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest GRUPA LOTOS. Impreza dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski – Media AZS

foto: archiwum