Wiosłujemy na rekord razem z WOŚP 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19730
post-template-default,single,single-post,postid-19730,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Wiosłujemy na rekord razem z WOŚP 

Wiosłujemy na rekord razem z WOŚP 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31. W związku z finałem organizowany jest szereg akcji, które mają pomóc w zbiórce środków na główny cel, którym jest walka z sepsą. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie sobotnie “Wiosłowanie dla WOŚP”.  W Warszawie na chętnych czekać będą aż dwie lokalizacje.

Największa orkiestra świata już 29 stycznia zagra swój kolejny finałowy koncert.  Dzień wcześniej z tej okazji w 10 miastach w Polsce klienci galerii handlowych będą mogli zmierzyć się z dystansem 500 m na ergometrze wioślarskim. Miasto, które zmobilizuje do wiosłowania największą liczbę osób i pokona najdłuższy dystans – wygrywa. Kto w tym roku “odpłynie” najdalej? Tego dowiemy się już niebawem.

W Warszawie 13. edycja “Wiosłowania dla WOŚP” odbędzie się 28 stycznia w godzinach 10:00-19:00 na terenie – CH Atrium Targówek (ul. Głębocka 15) oraz w godzinach 10-18 na terenie CH Atrium Reduta (Al. Jerozolimskie 148). W poprzedniej edycji w stolicy wzięło udział 188 osób, które łącznie pokonały dystans 94 km, zajmując 8 miejsce w Polsce. Jednak wtedy wszystko odbywało się tylko na Targówku. Teraz akcja zagości na dwóch brzegach Wisły i zobaczymy, która strona okaże się mocniejsza. Najważniejszy jest jednak szczytny cel i dobra zabawa.

W poprzednich latach w pomoc zaangażowali się m.in. medaliści igrzysk olimpijskich, drużyny sportowe oraz politycy. W tegorocznej edycji również nie zabraknie znanych osób, które powalczą w sztafecie gwiazd. Na terenie CH Targówek wystartuje ona o godzinie 12, a na terenie CH Reduta o godzinie 14.

Jak zapewniają koordynatorzy akcji ergometr wioślarski to sport zdecydowanie dla każdego. Wystarczy kilka ruchów, by złapać rytm wiosłowania, co sprawia, że każdy może zadebiutować i przyczynić się do pobicia rekordu Polski. Za udział w wydarzeniu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat. Jednak korzyści jest znacznie więcej. Ergometr wioślarski angażuje wiele grup mięśniowych, a intensywność, z jaką wiosłujemy, można dostosować do własnych możliwości, co sprawia, że jest to sport dla wszystkich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas imprezy będzie można wesprzeć WOŚP, wrzucając pieniądze do popularnych kolorowych puszek. W tym roku orkiestra zagra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

STRONA WYDARZENIA

Tekst: Kasia Kołat
Foto: archiwum