Wiele ważnego podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18314
post-template-default,single,single-post,postid-18314,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wiele ważnego podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego

Wiele ważnego podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego

Pod znakiem podziękowań i podsumowań minęły obrady Walnego Zebrania Sprawozdawczego AZS Warszawa. Nie zabrakło wyróżnień i nagród dla zwycięzców Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

Niemal dokładnie dwa lata temu miał miejsce „wirtualny” Walny Zjazd Wyborczy podczas którego wybrano obecne władze. Na półmetku kadencji delegaci i przedstawiciele uczelni mogli spotkać się już w tradycyjnej formie i porozmawiać o bieżących sprawach. Miejscem zebrania była Aula Główna Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a całe obrady zainaugurował rektor tej uczelni dr hab. Piotr Wachowiak.

Porządek środowych obrad odbywających się 22 czerwca obejmował 16 punktów. Jednym z pierwszych było wręczenie Srebrnych Odznak AZS przyznawanych za osiągnięcia sportowe i ofiarną pracę na rzecz Akademickiego Związku Sportowego. Wyróżnieni zostali: kolega Mikołaj Chudzik, koleżanka Dominika Kurczyna, kolega Adam Olesiński, kolega Antoni Zalewski oraz kolega Piotr Żebrowski.

Liczną grupę uczestników początkowej części spotkania stanowili sportowcy, którzy odbierali nagrody w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej i koszykówce. W klasyfikacji generalnej po raz kolejny zwyciężył Uniwersytet Warszawski wyprzedzając Politechnikę Warszawską i Wojskową Akademię Techniczną. Blisko podium znalazła się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

– Wygrana to przede wszystkim zasługa studentów i studentek, którzy trenują w wielu naszych sekcjach. Żeby być wysoko w klasyfikacji generalnej trzeba brać udział niemal we wszystkich dyscyplinach. Tak też rozumiemy upowszechnianie sportu, że jest to masowy udział studentów w rywalizacji. Cieszyć się trzeba też, że organizacja rozgrywek wróciła do stanu sprzed pandemii. Może to jeszcze nie jest jeszcze ta sama liczba uczestników, ale wierzę że to tylko kwestia czasu – mówił Olaf Weker, wiceprezes zarządu AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie wybrano ośmiu delegatów na XXXIX Zjazd Sprawozdawczy AZS, który odbędzie się 17 września. Oddano 30 głosów z których wszystkie były ważne. Najwięcej głosów otrzymali obecny prezes AZS Warszawa – prof. dr hab. Marek Konopczyński i wiceprezes Rafał Jachimiak co tylko pokazuje, że mają silne poparcie w środowisku.

Oczywiście najważniejszym elementem zjazdu było przypomnienie dokonań z ostatnich dwóch lat. Choć był to okres pandemii, to jasnymi momentami stało się otrzymanie nagrody Grand Sektor – przyzwanej przez Miasto Stołeczne Warszawa dla najlepszej organizacji pozarządowej. Niedługo później cykl zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka został wybrany Sportową Imprezą Roku w Plebiscycie m. st. Warszawy.

Był to również okres igrzysk olimpijskich. W Tokio stołeczni azetesiacy byli bardzo widoczni, a z medalami wróciła wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska (srebro) i lekkoatletka Dariusz Kowaluk (złoto). Chociaż reprezentacja Polski w waterpolo na igrzyskach nie zagrała, to piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego dostarczyli swoim kibicom wiele emocji zdobywając mistrzostwo Polski i puchar kraju. We wspomniany już plebiscycie organizowanym przez m.st. Warszawa zostali wybrani Najlepszą Klubową Drużyną Roku 2021.

Na zakończenie blisko 1,5 godzinnych obrad prezes AZS Warszawa zostawił uczestników z przesłaniem mówiącym o tym, żeby nie rezygnowali z uprawiania sportu po zakończeniu studiów. Dając przy okazji do zrozumienia, że AZS to przygoda na całe życie.

– Jesteśmy razem na tej sali, jesteśmy razem na różnych zawodach, ale zastawiam się jak długo będziemy razem. Nie mam tu na myśli rozważań ostatecznych. Chciałbym tylko powiedzieć, żebyście po zakończeniu studiów nie rezygnowali z aktywności fizycznej i nie przechodzili obojętnie obok AZS-u, bo on jest w was. AZS to jest coś więcej niż sport i zabawa to jest pewna misja, która towarzyszyć będzie wam w życiu. Zawsze będzie mogli liczyć na AZS – mówił prof. Marek Konopczyński.

Po przyjęciu sprawozdania można było przenieść się w bardziej komfortowe miejsce i w kuluarach planować nowe wyzwania.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski