Wejdź na kort i odkryj z nami kolejny sport
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19258
post-template-default,single,single-post,postid-19258,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wejdź na kort i odkryj z nami kolejny sport

Wejdź na kort i odkryj z nami kolejny sport

Jeszcze kilkanaście lat temu padel kojarzyć mógł się tylko pewnym z narzędziem do kopania. Dziś ten sport rakietowy zdobywa nowym zwolenników, a w Hiszpanii już jest jedną z topowych dyscyplin. Ty też spróbuj swoich sił w tym połączeniu tenisa i squasha podczas kilku darmowych treningów.

W poniedziałek i wtorek 14 i 15 listopada na terenie Centrum Handlowego Westfield Arkadia (al. Jana Pawła II 82) prowadzone będą zajęcia dla początkujących jak i tych, którzy mają już za sobą pierwsze rozegrane mecze. Treningi odbywać będą się pod okiem Jakuba Słowińskiego – dwukrotnego międzynarodowego mistrza Polski w padlu.

Wystarczy ze sobą zabrać dobry nastrój i sportowy strój. Jeśli w przeszłości trenowaliście już tenisa to punkt dla was. Jeśli nie to zdaniem naszej rozmówczyni po jednej godzinie na korcie szybko chwycicie podstawowe zasady i będziecie mogli rozgrywać pierwsze mecze. Oczywiście im więcej treningów tym lepiej.

– Po pierwszym treningu ma się już ogólny ogląd o tym czym jest padel i można próbować przebijać ze znajomymi. Ponieważ jest to pewien mix squasha i tenisa, więc każdy kto miał styczność ze sportami rakietowymi łatwiej wchodzi w uderzenie i łatwiej przyswaja grę. Jednak pozostałe osoby nie powinny się zniechęcać, bo wszystko jest kwestią wprawy – powiedziała Aleksandra Smolarska, wiceprezes zarządu Polskiej Federacji Padla.

Padel nie jest dyscyplina olimpijską, ale znajdzie się w programie przyszłorocznych Europejskich Igrzysk w Krakowie. Treningi prowadzone są w ramach projektu Polskiej Federacji Padla, która promuje to wydarzenie. Nie może tam też zabraknąć AZS Warszawa, która promuje nowe dyscypliny w społeczności akademickiej. Zajęcia odbywać się w specjalnie utworzonej strefie na terenie centrum handlowego. Takich emocji nie można kupić.

Treningi odbędą się: Centrum Handlowego Westfield Arkadia  (wejście od strony fontann)  ZGŁOSZENIA

14 listopada:
godzina: 16 -17
godzina 17-18
godzina 18-19

15 listopada
godzina: 15-16
godzina: 16-17
godzina 17-18
godzina 18-19