WAT wart każdego metra
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
24239
post-template-default,single,single-post,postid-24239,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

WAT wart każdego metra

WAT wart każdego metra

Biegały mamy, biegali mali i biegali też więksi, po prostu biegali wszyscy. W niedzielę na bieżni Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zameldowały się tłumy. Wszystko dzięki teście kolejnej odsłonie Testu Coopera dla Wszystkich.   

To był efektowny koniec wiosennego sprawdzianu formy w Warszawie. Po Bielanach i Ursusie tym razem akcja zawitała na Bemowo, a dokładnie na teren znanej wojskowej uczelni. Jak na rozkaz stawiło się tam prawie 680 osób w różnym wieku. Dopisała piękna słoneczna pogoda, która bardziej sprzyjała opalaniu niż uzyskiwaniu rekordów wyników.

Od godziny 10 do 16 uczestnicy ruszali falami i już po pierwszych seriach widać było, że frekwencja tego dnia dopisze. Na bieżni zobaczyć można było uczestników walczących o każdy metr, ale też całe rodziny spędzając aktywnie czas. Nawet w Dniu Matki mamy nie miały wolnego tylko zabiegane uczestniczyły w Teście Coopera.

– Biegam w Teście Coopera już od czterech lat. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i na początku zachęcałam dzieci do udziału, aż sama zaczęłam tu biegać. To jest fajne, że jest ograniczony czas i musimy uzyskać jak najlepszy wynik. Dziś było trochę gorąco więc wyniki może są słabsze, ale i tak warto było przyjść z córką. Już byłyśmy na jej zajęciach, a teraz przyszłyśmy sprawdzić nasze możliwości – opowiadała pani Aneta, uczestniczka testu.

Na bieżni WAT-u uczestnicy mogli sprawdzić się na 400 m lekkoatletycznej bieżni.  Najdłuższy pokonany dystans w czasie 12 minut wynosił 3365 metry. Jednak tabele opracowane przez dr. Coopera uwzględniające wiek i płeć więc dla kogoś wynik bardzo dobry mógł oznaczać też inny dystans. Wspólna dla wszystkich była jednak strategia w tej nietypowej próbie, gdzie metę wyznacza czas.

– Jak się biegnie to ciężko się myśli, ale plan na ten bieg jest bardzo ważny. Jak się za szybko wystartuje, to później szybko się kończą siły. Jak słyszymy te odliczanie końcowe 8,7,6,5 to człowiek się stara dać z siebie resztki sił – dodał pan Paweł.

Przez kilka godzin na uczestników Testu Coopera czekały też dodatkowa atrakcje przygotowane przez Wojskową Akademie Techniczną. Po biegu można było wziąć udział w rodzinnym pikniku przygotowanym na terenie uczelni, zobaczyć wojskowy sprzęt, pobiec w biegu na orientację a na najmłodszych czekały dmuchańce.

Organizatorem akcji jest AZS Warszawa. Partnerem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Bemowo. Partnerem była Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawa. Test Coopera dla Wszystkich jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i PZU. Sponsorem nagród w ramach akcji Wybiegaj sprzęt sportowy dla szkół jest Decathlon.

Foto: Katarzyna Kołat