Warszawska Akademia Liderów okazją do poznania AZS-u 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20164
post-template-default,single,single-post,postid-20164,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.8,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Warszawska Akademia Liderów okazją do poznania AZS-u 

Warszawska Akademia Liderów okazją do poznania AZS-u 

Był czas na biegówki i miły wypoczynek w termach, ale nie brakowało też inspirujących spotkań i godzin spędzonych na dyskusjach. Uczestnicy Warszawskiej Akademii Liderów pełni zapału wrócili do domów. Teraz czas by ich energię i optymizm zamienić w działanie.

Przez cztery dni grupa 25 studentów z sześciu stołecznych uczelni (SGH, PW, SGGW, WUM, SGSP i UW) gościła w Zakopanem. Spotkanie odbywało się w miejscu tradycyjnie odwiedzanym przed organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim – Hanusinej Chałupie. W spotkaniu brały udział osoby, które miały już doświadczenie ze sportem akademickim, ale też i takie dla których jest to zupełnie nowy świat. Byli sportowcy, azetesiacy i przedstawiciele samorządów studenckich. Większość z zebranych spotkała się pierwszy raz w życiu, ale szybko złapali ze sobą kontakt.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. skoczek narciarski Adam Niżnik – złoty medalista zimowej uniwersjady w Lake Placid w konkursie drużyn mieszanych, który przybliżył nieco kulisy największej imprezy akademickiej na świecie. Wielu ciekawych historii dowiedzieć się można było słuchając ratownika TOPR – Łukasza Wierciocha. Nie zabrakło też doświadczonych kolegów i koleżanek z AZS, na czele z sekretarzem generalnym – Dariuszem Piekutem. Wszystkim kierowała Magdalena Bryk z AZS SGH, dla której było to pierwsze szkolenie liderów, które koordynowała i prowadziła.

W trakcie szkolenia młodzi liderzy podzieleni zostali na grupy i mieli do wykonania zadania, które referowali ostatniego dnia szkolenia. Kilka pomysłów i projektów wydaje się być możliwe do wprowadzenia już zaraz, jak choćby nowe logo obozu studenckiego w Wilkasach. Dobrze prezentowała się też filmowa relacja ze szkolenia. Wśród propozycji znalazły się też projekty międzynarodowe czy stworzenie aplikacji zawierającej wyniki i informacje.

Plany są ambitne ale naładowani energią młodzi działacze teraz będą musieli zmierzyć się z rzeczywistością, która często nie jest ciekawa jak wyjazd do Zakopanego. Od pomysłu do realizacji często też prowadzi długa droga. Czy starczy im zapału, żeby krok po kroku realizować cele i być liderami w klubach i na uczelniach? My wierzymy, że tak.

– Jestem taką osobą, która zawsze chce podejmować inicjatywę. Jeśli mi coś nie odpowiada, albo mam szansę coś zorganizować, to lubię takie wyzwania. Jestem świeżo upieczoną kierowniczką sekcji lekkiej atletyki w AZS SGH i była to dla mnie możliwość poznania AZS-u od podszewki. Szkolenia były dobrą okazją, żeby poznać jak działa AZS. To była też okazja poznania ludzi, którzy tu działają jak Hania Matula czy Marianna Pikul. Teraz nawet będąc na swoich zawodach wiem gdzie mogą skierować i coś zasugerować – powiedziała Zuzanna Bąk, studentka SGH i ubiegłoroczna młodzieżowa brązowa medalistka w biegach przełajowych.

Program Warszawskiej Akademii Liderów był dość elastyczny i niestety z powodu przełożenia zawodów AZS Winter Cup uczestnicy nie mogli zajrzeć za kulisy przygotowań jednej ze sztandarowych imprez.

Przypomnijmy, że młodzi działacze z całej Polski spotkają się w dniach 16-19 marca podczas Akademii Liderów AZS, która odbędzie się we Wrocławiu. Natomiast we wrześniu będzie okazja, żeby nabrać sił przed kolejnym rokiem akademickim podczas obozu w Wilkasach.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Magdalena Bryk