Warszawa bez awansu na AMP w futsalu kobiet
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14298
post-template-default,single,single-post,postid-14298,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Warszawa bez awansu na AMP w futsalu kobiet

Warszawa bez awansu na AMP w futsalu kobiet

Zwyciężając sześć spotkań i tracąc zaledwie trzy gole zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego wygrały półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Z zadowoleniem Warszawę opuszcza łącznie siedem drużyn, które wywalczyły przepustkę do ogólnopolskiego finału.

Dwie hale, trzy dni, 16 uczelni i łącznie 40 meczów – tak w liczbach prezentował się półfinał A rozgrywany w stolicy. Trudy turnieju najlepiej zniosły drużyny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, które zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce. Dojść do tej fazy rozgrywek wcale nie było łatwo. Bydgoszczanki w półfinale starły się w zaciętym pojedynku z Uniwersytetem Łódzkim i choć wygrały 3:2, to przez większość czasu odrabiały straty.

Uniwersytet Gdański nie pozostawił złudzeń i w finale rozgrywanych na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW zwyciężył 3:1. Dwie bramki zdobyła Lidia Sowińska, a jedną dołożyła Natasza Urbanowicz. Nagrody indywidualne trafiły również do futsalistek z Pomorza. Najlepszą zawodniczką została wybrana Izabela Pawłowska, a najlepszą bramkarką – Weronika Wieżynis.

– Przed nami finały, na które już czekamy z niecierpliwością. Bardzo się cieszę z tego wyniku. Jadąc na taki turniej, nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Dziewczyny zagrały kapitalne zawody i jestem z nich dumny – powiedział Tomasz Aftański, trener Uniwersytetu Gdańskiego.

W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Łódzki nie dał szans Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie pokonując go aż 8:1. Królową strzelczyń została łodzianka Daria Kurzawa, która w tym spotkaniu zdobyła hat-tricka, a łącznie w turnieju zdobyła 16 bramek.

– Cieszymy się z trzeciego miejsca i gratulujemy drużynie z Bydgoszczy, bo w meczu z nimi zabrakło nam trochę sił. Jedziemy teraz na finały, żeby pokazać, na co nas jeszcze stać i że nie jesteśmy tu przez przypadek. Jak tu przyjechałyśmy, chciałyśmy zająć miejsce w czołowej siódemce, ale apetyt rósł w miarę jedzenia i kolejnych zwycięstw – oceniła Daria Kurzawa.

Chociaż uwaga wszystkich skupiała się na walce o czołowe miejsca, to prawdziwy mecz o stawkę rozgrywany był gdzie indziej. W hali Akademii Wychowania Fizycznego o tej samej porze co spotkanie o pierwsze miejsce grano też o siódmą lokatę, czyli ostatnią dającą awans do finału AMP. Na parkiecie zmierzyły się drużyny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Wygrała uczelnia nosząca imię ostatniego z Piastów 2:1 po golu Elizy Bryś i to bydgoszczanki zajęły miejsce w finałach.

W turnieju wzięły udział cztery stołeczne uczelnie – Uniwersytet Warszawski, Akademia Wychowania Fizycznego, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoła Główna Handlowa. Żadna z nich nie zdołała jednak wywalczyć awansu, chociaż trzy mają zespoły grający w futsalowej ekstralidze. Drużyny akademickie miały jednak z nimi mało wspólnego i dla przykładu trzy zawodniczki grające na co dzień w barwach UW studiuje na SGGW i grało dla tej uczelni.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet rozegrany zostanie w Poznaniu w dniach 25-28 lutego.

Organizatorem półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet był AZS Uniwersytet Warszawski. Głównym sponsorem imprezy jest Grupa LOTOS. Impreza jest dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski

Foto: Marcin Selerski

Akademickie Mistrzostwa Polski – półfinał A

1.Uniwersytet Gdański|
2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
3. Uniwersytet Łódzki
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
7. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
8. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
9. Uniwersytet Warszawski
10. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
12. Politechnika Gdańska
13-16. Politechnika Łódzka
13-16. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
13-16. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
13-16. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie