Warsaw River Race: emocje na wodzie i atrakcje na lądzie
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18817
post-template-default,single,single-post,postid-18817,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Warsaw River Race: emocje na wodzie i atrakcje na lądzie

Warsaw River Race: emocje na wodzie i atrakcje na lądzie

Weź udział w jednym z największych wydarzeń wioślarskich w stolicy. Są to nieliczne zawody w których płyną utytułowani zawodnicy i amatorzy. Najważniejsze jest to, że płynie w nich ta sama pasja.

W sobotę 15 października na Kanale Żerańskim odbędą się wioślarskie regaty Warsaw River Race. Wystartują wyścigi na czas osad męskich, żeńskich i mieszanych. Nie zabraknie też rywalizacji masters,  smoczych łodzi oraz ósemek licealnych. Co ciekawe, na co dzień w tym samym miejscu trenuje nasza medalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska, reprezentantka AZS AWF Warszawa. Można powiedzieć więc, że jest to miejsce na medal.

Niezależnie od tego czy jesteś wyczynowcem, ambitnym amatorem a może początkującym wioślarzem z małym stażem to ta impreza jest dla Ciebie. Zbierz swoją osadę i wystartuj w formule head przypominającej nieco wyścig kolarski na czas. Zanurz się w piękny sport jakim jest wioślarstwo.

Organizatorzy przygotowali też atrakcje dla rodziców i ich pociech w ten jesienny, sobotni dzień. Zapraszając na wirtualny wyścig do Gdańska rzeką Wisłą na ergometrach wioślarskich. Zabawa polega na wspólnym dystansu w czasie 1 minuty na ergometrze (rodzic + dziecko). Każda para może liczyć na pamiątkowy medal, który będzie wspólną nagrodą za wysiłek dla rodziny.

– Chcemy promować piękny sport jakim jest wioślarstwo. W Warszawie dyscyplina ta ma bogate tradycje, a wszyscy przypominamy sobie o nim raz na cztery lata podczas igrzysk olimpijskich. Zdajemy sobie sprawę, że żaden sport nie będzie się rozwijał bez dzieci chcących go uprawiać oraz wsparcia rodziców i klubów. Dlatego w tym roku oprócz samych zawodów proponujemy atrakcje dla rodzin, żeby pokazać im czym jest wioślarstwo i jak wyglądają regaty – opowiada Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Początek zawodów Warsaw Ricer Race o godzinie 10. Start „czwórek” znajdował będzie się na około 4 km Kanału Żerańskiego. Start „ósemek” usytuowana będzie na około 2 km. Biuro zawodów działać będzie na terenie portu Żerańskiego (ul. Modlińska 16). Podczas imprezy będzie można zjeść potrawy z grilla czy napić się gorącej herbaty.

Regaty akademickie Warsaw River Race organizowane są przez AZS Warszawa. Parnerami jest Ministerstwo Sportu i Turystki, m.st Warszawa, radiowa Czwórka, Amatorska Sekcja Wioślarska, Dzielnica Wisła.

Txt: Robert Zakrzewski/ Maksymilian Czeczotko
Foto: Michał Szypliński

Strona: https://wrr.azs.waw.pl/