W Szkole Pełnej Aktywności jedni już odrobili lekcję    
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21168
post-template-default,single,single-post,postid-21168,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

W Szkole Pełnej Aktywności jedni już odrobili lekcję    

W Szkole Pełnej Aktywności jedni już odrobili lekcję    

Potrafili opuścić sprawdzian z matematyki, żeby policzyć się z konkurencją i wziąć udział w drugiej edycji Szkoły Pełnej Aktywności. W Warszawie zwycięzcami imprezy została klasa 6A ze Szkoły Podstawowej nr 314. Bilet na wielki finał będzie dla nich najlepszym usprawiedliwieniem nieobecności.

Po Opolu i Olsztynie tym razem Szkoła Pełna Aktywności zagościła do Warszawy. W czwartek, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego pojawiło się blisko 150 uczniów z klas 4-6. Każdą klasę reprezentować mogło tylko pięć osób i z pewnością nie było łatwo wyłonić drużynę, która celująco rozwiąże wszystkie czekające zadania.

W tej szkole jedyną tablicą była ta na boisku do koszykówki. Na uczestników wydarzenia czekało dziesięć zadań zarówno typowo sportowych jak wiosłowanie na ergometrze, dart czy biegi sztafetowe, ale też wymagających współpracy, czyli układanie budowli z kartonów, głuchy telefon oraz układanie wierszyka z podanych słów. Przez ponad dwie godziny drużyny razem ze swoimi opiekunami krążyli od stanowiska do stanowiska  i walczyli o jak największą liczbę punktów.

Celem Szkoły Pełnej Aktywności jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów w luźny i przystępny sposób. Nie są to tradycyjne zawody rozgrywane na stadionie, a impreza ma charakter pikniku połączonego z grą miejską. Na wszystkich czekały pamiątkowe koszulki i medale. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Wzorowo z zadaniami poradzili sobie uczniowie klasy 6A ze SP 314 im. Przyjaciół Ziemi, którzy zgromadzili 307,5 punktów. Rok temu brali też udział w tym wydarzeniu, ale w zmienionym składzie. Teraz wyciągnęli wnioski i jak widać odrobili lekcję.

– Najtrudniejsze były chyba ergometry przez ten wysiłek, który trzeba było włożyć na pokonanie dystansu. Dla nas to była trzecia konkurencja od końca. Naszą taktyką było to, żeby pokonać zadania jak najszybciej i dać z siebie wszystko. Chyba każda konkurencja dobrze nam poszła i jesteśmy zadowoleni. To była zabawa, ale mieliśmy z tyłu głowy że fajnie byłoby wygrać. Do tego ominął nas też dziś sprawdzian z matematyki. Daltego pozdrawiamy tolerancyjnych nauczycieli – mówili uczniowie ze SP 314.

Finał Szkoły Pełnej Aktywności odbędzie się w dniach 21-24 listopada w Wilkasach.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Txt: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak