UW w formie przed AMP-ami
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23050
post-template-default,single,single-post,postid-23050,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

UW w formie przed AMP-ami

UW w formie przed AMP-ami

Pięć uczelni skrzyżowało ze sobą kije podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w unihokeju. Najlepszą ekipą okazał się zespół Uniwersytetu Warszawskiego, który nie przegrał żadnego meczu w czasie rozgrywek. 

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10:00 i już w pierwszych meczach nie brakowało emocji. Studenci Politechniki Warszawskiej stoczyli bardzo wyrównany pojedynek z reprezentantami Szkoły Głównej Handlowej. W ostateczności spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5. W meczu rozgrywanym równolegle WAT pewnie pokonał zawodników SGGW 4:0, pokazując swoje wysokie aspiracje w tym turnieju.

W drugiej turze spotkań ponownie mogliśmy zobaczyć na boisku zawodników WAT-u, a ich przeciwnikami był Uniwersytet Warszawki. Spotkanie zakończyło się 3:2 dla Uniwerku. Natomiast Politechnika Warszawska po remisie w pierwszym meczu, tym razem pokonała pewnie Akademię Sztuki Wojennej 6:3.

Trzecia i czwarta runda spotkań obfitowała głównie w dużą liczbę bramek. UW pokonało 10:0 SGH, taki sam wynik padł również w zwycięskim spotkaniu Politechniki z WAT. AszWoj musiał natomiast uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanych zawodników UW, Uniwerek pokonał swoich rywali 14:6. Natomiast Akademia Sztuki Wojennej też może pochwalić się wysokim zwycięstwem nad SGGW 14:3.

Ostatnia runda spotkań należała do najbardziej emocjonujących ze wszystkich dotychczasowych meczów. Niepokonane UW stanęło w szranki z zawodnikami Politechniki, natomiast WAT i AszWoj w bezpośrednim spotkaniu walczyli o trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

W pierwszym meczu Uniwerek bardzo szybko objął prowadzenie i nim wszyscy zdążyli zasiąść wygodnie na trybunach, na tablicy wyników widniał wynik 3:0. Politechnika pod koniec pierwszej połowy zdobyła gola na 1:3, co dawało optymizm przed drugą częścią spotkania. Inżynierowie nie wykorzystali szans, aby zdobyć bramkę kontaktową i wnieść mecz na jeszcze wyższy poziom emocji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla UW, a bilans zwycięstw zawodników Uniwerku wyniósł 5:0 w całych rozgrywkach

Emocji nie zabrakło w meczu Akademii Sztuki Wojennej z WAT. Warszawska Akademia Techniczna prowadziła już 5:0 i nic nie wskazywało na to, że jeszcze coś może się w tym meczu przewrotnego wydarzyć. Jednakże AszWoj nie poddał się i 12 sekund przed końcem meczu na miał do odrobienia już tylko jedną bramkę! Ostatecznie górą okazali się zawodnicy WAT, mecz zakończył się wynikiem 5:4.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu, stoczyliśmy pojedynki, w których raz byliśmy stroną dominującą, ale zdarzyły się również mecze wyrównane, co jest również bardzo ważne. Udało mi się zdobyć kilka ładnych bramek, drużynowo zaprezentowaliśmy się naprawdę nieźle. To był dobry turniej – powiedział Maciej Kumor, zawodnik Uniwersytetu Warszawskiego.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza były bardzo dobrym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się półfinałami AMP w unihokeju. Turniej odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia w Warszawie.

Tekst: Korneliusz Zieliński
Foto: Marcin Klimczak