Utorowali sobie drogę do finału  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20646
post-template-default,single,single-post,postid-20646,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Utorowali sobie drogę do finału  

Utorowali sobie drogę do finału  

Szósty etap eliminacyjny zawodów od Młodzika do Olimpijczyka dla jednych uczestników był okazją do szlifowania formy przed finałem, a dla innych szansą aby w nim popłynąć. Żadnemu z młodych zawodników i zawodniczek nie można było odmówić pasji oraz zaangażowania.  

W sobotę 13 maja pływalnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego była miejscem, gdzie młodzi pływacy mogli powalczyć ze swoimi rówieśnikami o jak najwyższe miejsca i zdobyć przepustkę do finału popularnego OMDO. Łącznie w zawodach udział wzięło 730 osób z 70 klubów z całej Polski. Oprócz walki o rekordy życiowe i jak najlepsze czasy, był też czas na integrację w gronie rówieśników.

Wydarzenie było rozgrywane w dwóch blokach. W pierwszym zobaczyliśmy młodych adeptów pływania z roczników 2012-2014, natomiast w drugim osoby roczniki 2009-2011. W obydwu blokach nie brakowało emocji, każdy dał z siebie wszystko, a co najważniejsze frekwencja na trybunach również dopisała. Uczestników odwiedził też Paweł Korzeniowski, pięciokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Choć raz reprezentować kraj na najważniejszej sportowej imprezie, to marzenie wielu z uczestników akcji.

Zawody Od Młodzika do Olimpijczyka to oprócz dobrej zabawy również czysta sportowa rywalizacja. Młodzi uczestnicy podchodzą do tego wydarzenia bardzo profesjonalnie i dzień w dzień trenują, aby poprawiać swoje życiówki.

– W zawodach zrobiłem życiówkę, poprawiając się o jedną sekundę w konkurencji na 100 metrów kraulem. Moje przygotowania wyglądają tak, że mam codziennie treningi o 6:30 rano, trzymam się również diety, podchodzę do tych zawodów w pełni profesjonalnie. W finale OMDO popłynę w konkurencji 100 metrów zmiennym oraz 200 metrów grzbietem więc bardzo fajnie. Co do samych zawodów, to obiekt na którym są one rozgrywane jest bardzo ciekawy i sam format w jakim są organizowane zawody jest na wysokim poziomie. Osobiście bardzo mi się to podoba- powiedział Mikołaj Pytel, zawodnik UKS Kapry-Armexim Pruszków, który zwyciężył na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:06.02.

Wysoki poziom zawodów rozgrywanych na pływalni WUM pokazuje klasyfikacja medalowa, w której niektóre drużyny mogą pochwalić się obfitym workiem medali. Aż 15 krążków w tym sześć złotych wywalczyli w wodzie reprezentanci MKS Piaseczno. Za nimi uplasował się Wodnik Radom, który wywalczył 10 medali, w tym 6 złotych oraz Jagiellonka Warszawa z 11 krążkami w tym 4 złotymi.

Spośród wszystkich zawodników biorących udział w sobotnich eliminacjach na wyróżnienie zasługuje 14-letnia Aleksandra Romanowska reprezentująca UKS ,,GIM 92 Ursynów” która okazała się być najlepszą na dystansie 200 metrów stylem zmiennym z czasem 2:34.53 wyprzedzając swoją koleżankę o niemal 5 sekund. Pływaczka dobrze również popłynęła na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, w którym zajęła 2 miejsce z czasem 1.10.67.

Wśród chłopców natomiast wyróżniał się 14-letni Piotr Tarasiewicz  na co dzień reprezentujący zespół UKP ,,Polonia Warszawa”. Zawodnik ten  popisał się najlepszym rezultatem na dystansie 200 metrów stylem zmiennym uzyskując czas 2:21.44. Dodatkowo  uzyskał drugi czas na dystansie 100 m stylem dowolnym ( 57.81) i był drugi na 100 m stylem klasycznym (1:14.92).

To już koniec eliminacji OMDO, a teraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych konkurencjach będą mieli trochę czasu, aby jeszcze bardziej poprawić swoją formę bądź ją utrzymać.  Finał zawodów rozegrany zostanie 20 czerwca również na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU i Dobra Drużyna PZU. Wydarzenie finansowane jest ze środków m.st Warszawa. Partnerami są aqua-sport.net oraz Print Plus Active Wear.

Tekst: Korneliusz Zieliński
Foto: Marcin Klimczak

Tags: