Ursus w biegu podczas Testu Coopera dla Wszystkich  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20652
post-template-default,single,single-post,postid-20652,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ursus w biegu podczas Testu Coopera dla Wszystkich  

Ursus w biegu podczas Testu Coopera dla Wszystkich  

W niedzielę, 14 maja na stadionie OSIR-u Ursus, przy ulicy Sosnkowskiego 3 odbył się Test  Coopera dla Wszystkich. W wydarzeniu wzięło udział 738 osób. Najwięcej, bo 155 osób pobiegło w  imieniu Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci w Warszawie. 

Tradycyjnie Test Coopera dla Wszystkich odbywający się w Ursusie wzbudził wielkie zainteresowanie. Przez sześć godzin udział wzięło 738 uczestniczek i uczestników w różnym wieku, co  gwarantowało liczne serie przez cały czas. Od godziny 10 do 16 każdy, począwszy od amatora po  bardziej zaawansowanego mógł zmierzyć się, w tym 12 minutowym biegu. Każde okrążenie miało 400  metrów. Pogoda również dopisała, słoneczny dzień był idealny na pobijanie własnych rekordów, życiówek.

– Jestem zadowolony ze swojej postawy, dobrze motywuje obecność dużej ilości zawodników na bieżni,  zawsze lepiej biegnie się w grupie. Świetnie, że można się sprawdzić jak z formą. Jest to bardzo fajna  impreza, rodzinna atmosfera, pogoda dopisała- powiedział Tomasz Kalkosiński uczestnik Testu  Coopera, który w owym teście przebiegł 2250 metrów.

Najdłuższy pokonany dystans na bieżni wynosił aż 3450 metrów, najkrótszy natomiast 700 metrów.  Łącznie uczestnicy Testu Coopera na Ursusie wykręcili 1 428,12 kilometrów. Liczby i rekordy robią  wrażenie, ale najważniejsza była dobra zabawa, przełamywanie własnych barier.

-Mam nadzieję, że takich eventów będzie więcej. Wszystkie inicjatywy promujące aktywność fizyczną  są bardzo potrzebne. Świetna idea. Na Teście Coopera nie skupiałem się na finalnym rezultacie, a na utrzymaniu odpowiedniego oddechu. Bardzo cieszy duża ilość uczestników, tych starszych jak i  młodszych- powiedział uczestnik Eryk Libner, który wykręcił aż 2975 metrów.

Od kilku lat w Warszawie w ramach Testu Coopera dla Wszystkich prowadzona jest akcja „Wybiegaj  sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. W Ursusie najliczniejsze grono pobiegło na rzecz Szkoły Podstawowej nr 382, bo aż 155 osób! Szkoła ta otrzyma czek o wartości 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon.

Następny i ostatni zarazem Test Coopera dla Wszystkich tej wiosny odbędzie się na Bemowie, 28 maja  na szkolnej bieżni, przy ul. Andriollego 1. Udział jest darmowy.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Decathlon Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Ursus m.st Warszawy.

Tekst: Paweł Pawlak
Foto: Marcin Klimczak