Ursus już testował formę. Teraz czas na Bemowo
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18057
post-template-default,single,single-post,postid-18057,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ursus już testował formę. Teraz czas na Bemowo

Ursus już testował formę. Teraz czas na Bemowo

Ursus i uprawa idą w parze, a zwłaszcza uprawa aktywności fizycznej. W niedzielę, na terenie tej dzielnicy, wystartował pierwszy z czterech Testów Coopera dla Wszystkich zaplanowanych w Warszawie. Frekwencja i pogoda dopisały.

W ciągu ośmiu godzin przez bieżnię stadionu OSiR Ursus przy ul. Sosnkowskiego przemknęło aż 637 biegaczy i biegaczek w różnym wieku. Uczestnicy startowali seriami co 20 minut, tak by uniknąć tłoku, a przy niemal każdej z fal towarzyszył im dźwięk przelatującego samolotu. Łącznie odbyło się 19 serii, a na biegaczy czekały koszulki, numery startowe i pamiątkowe certyfikaty.

W teście Coopera metę wyznaczał upływający czas. W ciągu 12 minut każdy biegacz i biegaczka starali się pokonać jak najdłuższy dystans. Po upływie czasu trzeba było się zatrzymać i sprawdzić pokonany dystans w tabelach opracowanych przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Na podstawie tego można było dowiedzieć się nieco o stanie swojej kondycji. Tabela wyników uwzględnia wiek oraz płeć.

– Moim zdaniem to było bardzo udane wydarzenie. Na początku może było nieco pochmurno, ale później wyszło piękne słońce. W miłej atmosferze można było spędzić czas na świeżym powietrzu i nieco się pościgać z czasem. Najwięcej osób zdecydowało się pobiec między godziną 10 i 12:30. Rozdaliśmy też 330 koszulek dla biegaczy i biegaczek, którzy jako pierwsi odwiedzili stadion. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kolejne biegi będą równie udane – mówi Piotr Żebrowski, koordynator „Testu Coopera dla Wszystkich”.

W Ursusie nie zabrakło uczniów szkół rywalizujących o nagrodę w ramach akcji „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Wyniki tej rywalizacji podane zostaną po dokładnym zliczeniu wyników. Nie brakowało też stałych uczestników różnych naszych wydarzeń biegowych, oraz osób które popisały się doskonałymi wynikami przekraczając 3000 m. Najdłuższy dystans przebiegł Janusz Chrapek (3450 m), a blisko takiego wyniku był nasz kolega z AZS Warszawa – Adam Olesiński (3275 m), który z pewnością czujnie czyta te słowa.

Organizację wydarzenia wsparło 10 wolontariuszy z Lublina, którzy nie tylko pomagali w biurze zawodów, ale również znaleźli czas żeby sprawdzić się na bieżni.

Szansa na poprawę wyników i porównanie uzyskanego dystansu już w sobotę 21 maja na warszawskim Bemowie. Po 12 latach przerwy akcja znów zawita do tej dzielnicy. Tym razem sprawdzian formy odbędzie się na bieżni przy Szkole Podstawowej nr. 364 przy  ul. Andriollego 1. Udział jest darmowy. Zapraszamy.

Po raz kolejny w Warszawie prowadzona będzie też akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. O zwycięstwie decyduje większa liczba osób, która pobiegnie na rzecz danej szkoły lub uczelni wyższej. Nagrodą jest bon o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt dofinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU. Partnerami są Urząd Dzielnicy Ursus, Urząd Dzielnicy Bielany, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Gepard i Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej.

Strona wydarzenia: https://testcoopera.pl/

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak