Ursus dobiegł do Brukseli
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
24154
post-template-default,single,single-post,postid-24154,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ursus dobiegł do Brukseli

Ursus dobiegł do Brukseli

Za nami kolejne wydanie wiosennej edycji Testu Coopera! 12 maja na stadionie lekkoatletycznym OSiR Ursus pojawili się śmiałkowie chcący sprawdzić swoje możliwości. W biegach udział wzięło 607 osób! Łącznie wszyscy przebiegli oni aż 1 190,64 km, co przekracza nawet odległość z Warszawy do stolicy Belgii!

Biegacze mieli okazję, aby sprawdzić swoje siły w popularnej próbie wytrzymałościowej. Przez 6 godzin uczestnicy startowali w falach co 20 minut, ale wcześniej uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce. Na bieżni pokazali się profesjonalni biegacze, osoby spontanicznie decydujące się na udział, a nawet całe rodziny! Wiele osób wspierało placówki edukacyjne w akcji „Wybiegaj Sprzęt Sportowy Dla Swojej Szkoły”.

To właśnie dzięki dobrej mobilizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie! Pobiegło dla niej aż 155 osób. W nagrodę otrzymają 3000 zł, za które placówka będzie mogła zakupić sprzęt sportowy. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci.

„Test Coopera dla Wszystkich” – ta nazwa zobowiązuje. W tę niedzielę zdecydowanie był „dla Wszystkich”. Najstarszy uczestnik biegu miał 67 lata, a najmłodszy tylko 3! W biegu wzięło udział 360 mężczyzn i 247 kobiet. W ciągu 12 minut każdy dawał z siebie wszystko!

Mamy też dobrą informację dla odczuwających niedosyt oraz osób, które niestety nie mogły wziąć udziału w biegach na Bielanach i w Ursusie – będzie kolejna okazja! Już 26 maja z chętnymi spotykamy się na stadionie lekkoatletycznym WAT Warszawa na Bemowie (ul. Kartezjusza 1)! To szansa na aktywne spędzenie niedzieli! Zapisy oraz wyniki biegu dostępne są na https://testcoopera.pl/

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa wspólnie z OSiR Ursus i Urzędem Dzielnicy Ursus m.st Warszawy. Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, Urzędu Dzielnicy Ursus oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy są PZU, Dobra Drużyna PZU  oraz Decathlon Warszawa.

Autor: Barbara Piekut
Foto: Aleksandra Snopek