Uniwersytet Warszawski najlepszy na ergometrze
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17733
post-template-default,single,single-post,postid-17733,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.8,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Uniwersytet Warszawski najlepszy na ergometrze

Uniwersytet Warszawski najlepszy na ergometrze

Dla jednych było to potwierdzenie formy, a dla innych informacja o tym co jeszcze można poprawić. W podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wyłoniono zwycięzców Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w ergometrze wioślarskim. To już ostatnia prosta przed Akademickimi Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie.

W sobotni poranek na starcie stawili się czołowi studenci i studentki w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Warszawy. O prawo startu w finale rywalizowano podczas trzech rzutów rozgrywanych od końca listopada. Tradycyjnie uczestnicy mierzyli się z dystansem 1000 metrów, a do rozdania były komplety medali w wadze lekkiej i open. Dodatkowo podczas finału przeprowadzono też rywalizację osad 4×500 m. Jak przystało na finał emocji i walki do ostatniego pociągnięcia nie brakowało.

Zbyt gościnni nie okazali się reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy indywidualnie zgarnęli aż trzy z czterech złotych medali. Jedynie w wadze lekkiej Karolina Półchłopek z Wojskowej Akademii Technicznej zdołała nieco namieszać i o 0.5 sek. wyprzedziła Dominikę Srokosz z UW. Wśród mężczyzn w tej kategorii spokojnie wygrał Krzysztof Stawicki.

W kategorii open na pierwszym miejscu stanęli studenci największej polskiej uczelni. Najlepszą z pań została Dominika Kurczyna, która po początkowo zaciętym pojedynku wyprzedziła koleżankę z uczelni i ustanowiła rekord życiowy (3:37,7). Natomiast wśród mężczyzn wygrał Marcin Żołek, który jako jedyny w stawce złamał barierę 3 minut (2:59,9).

– Cieszę się, że wygrałam ale czas bym chciała jeszcze poprawić i myślę, że będzie do tego okazja podczas AMP-ów. Do głównego startu zostały już tylko dwa tygodnie, więc był to taki ostateczny sprawdzian formy. Na pewno każdy będzie chciał jeszcze urwać sekundę lub dwie z dzisiejszego czasu. Jest jeszcze chwila, żeby coś poprawić i nie ma mowy o odpuszczaniu. Teraz zmienia się rodzaj treningu i schodzimy nieco z objętości, ale trenujemy do końca – mówiła Dominika Kurczyna, która nie tylko reprezentuje barwy UW, ale jest też naszą koleżanką z AZS Warszawa.

– Wydaje mi się, że moja forma jest coraz lepsza i dzięki trenerowi zaliczyłem spory progres w ostatnich miesiącach. Dziś udało mi się pobić rekord życiowy, więc optymistycznie patrzę w przyszłość. To będą moje pierwsze AMP-y i dam tam z siebie wszystko. Chociaż przyznam się, że nie orientuje się co prezentują konkurenci – dodał Marcin Żołek, student pierwszego roku informatyki.

W rywalizacji osad zwyciężyła Politechnika Warszawska, która uzyskała wynik 1:28,3 i wyprzedzając WAT (1:33,0), oraz UW (1:36,0).

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim odbędą się w dniach 9-10 kwietnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 650 osób z 59 uczelni.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest m.st. Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski

Ergometr wioślarski finał:

KL
1 Półchłopek Karolina (WAT Warszawa) 03:56,2
2 Srokosz Dominika (UW Warszawa) 03:56,7
3 Janiak Magdalena (SGH Warszawa) 04:01,9

ML
1 Stawicki Krzysztof (UW Warszawa) 03:22,9
2 Czeczotko Maksymilian (SGGW Warszawa) 03:28,4
3 Warzecha Marek (UW Warszawa) 03:28,6

KA
1 Kurczyna Dominika (UW Warszawa) 03:37,7
2 Krasuska Hanna (UW Warszawa) 03:42,4
3 Dobosz Dominika (SGGW Warszawa) 03:54,1

MA
1 Żołek Marcin (UW Warszawa) 2:59,9
2 Ponichtera Dawid (WAT Warszawa) 3:00,6
3 Bayaryn Anton (UW Warszawa) 3:04,6

 

 

Tags: