Uniwersytet Warszawski dominuje na plaży
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15523
post-template-default,single,single-post,postid-15523,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Uniwersytet Warszawski dominuje na plaży

Uniwersytet Warszawski dominuje na plaży

Tu nikt nie chował głowy w piasek, ani nie chciał grać „piachu”. Na Ursynowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w siatkówce plażowej. Zmagania zdominowały pary z Uniwersytetu Warszawskiego.

W piątek na sześciu boiskach zmierzyło się 16 par kobiecych i 21 męskich reprezentujących dziewięć uczelni. Dopisała piękna wakacyjna pogoda. Na terenie ośrodka do piłki plażowej ukrytego między wysokimi blokami, przez kilka godzin można było poczuć się jak nad morzem.

Dla siatkarzy i siatkarek turniej był dobrym sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się wkrótce półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski w plażówce. Zwłaszcza, że wiele duetów nie miało okazji pograć ze sobą zbyt wiele. Choć mecze trwały jednego seta do 21 punktów, to mimo wszystko potrzebna była niezła kondycja.

– Największą różnicą odczuwalną dla nas jest podłoże, bo na piachu dużo ciężej się skacze i atakuje. Do tego dochodzą warunki atmosferyczne i wiatr. Piłka jest też inna i większa. Tu podczas jednego seta można bardziej się zmęczyć niż podczas trzech setów w hali. Oczywiście to zależy też od przeciwniczek i od pozycji na której się gra w hali – mówiły Joanna Waszyńska i Marta Kosobucka z pary AWF1, które z drużyną z Bielan w tym sezonie wywalczyły awans do siatkarskiej I ligi.

Swoje zwycięstwa na piachu zbudowały pary UW. W finale turnieju mężczyzn Patryk Tyszka i Tomasz Jaroszczak, którzy pokonali kolegów z uczelni – Macieja Okrzeję/Jakuba Skrajnego. Natomiast w rywalizacji żeńskiej Marta Łodej i Agata Ceynowa w wewnętrznym pojedynku pokonały parę Klaudia Świstek/Izabela Błasiek.

– Gramy ze sobą już kilka miesięcy i próbujemy wykorzystać jak najwięcej z naszego doświadczenia, oraz jeszcze bardziej się zgrywać. Walczymy o jak najwyższe cele, ale podchodzimy do każdego turniej spokojnie. Z uśmiechem podchodzimy do gry i chcemy zobaczyć co nas będzie czekać podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które będą pierwszymi dla Agaty. Mamy nadzieję, że pokażemy tam dobrą siatkówkę – powiedziały Marta Łodej i Agata Ceynowa, które razem stanowią też parę w reprezentacji Polski.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa. Partnerem turnieju był ośrodek Lets Go Beach. Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski

WYNIKI