Turniej Dumni z Niepodległej rośnie w oczach
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21378
post-template-default,single,single-post,postid-21378,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Turniej Dumni z Niepodległej rośnie w oczach

Turniej Dumni z Niepodległej rośnie w oczach

Bez patetyczności, ale z patentami na wygrywanie oraz z kolejnymi rocznikami – tak wyglądać będzie druga edycja turnieju piłki siatkowej Dumni z Niepodległej. Wydarzenie odbywać się będzie w Warszawie na przełomie listopada i grudnia. Zgłoszenia trwają.

Turniej Dumni z Niepodległej to nowa pozycja w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy. Skierowany jest do klubów zajmujących się szkoleniem młodzieży i ma być szansą do zmierzenia się z przeciwnikami z innych miast czy nawet państw. Pokazała to już pierwsza edycja towarzyskiej imprezy w której wzięła czeska drużyna TJ Ostrava.

Po sukcesie pierwszej odsłony turnieju, który przyciągnął 16 drużyn w kategorii juniorów i juniorek młodszych w tym roku organizatorzy podkręcają tempo. Do gry wejdą też młodzicy i młodziczki (roczniki 2009 i młodsi). Zwiększy się tym samym liczba drużyn i dawka emocji, bo kibiców czekają nie dwa, a cztery finały. Ze względu na napięty terminarz tym razem zawody rozgrywane będą w dniach 25-26 listopada oraz 2-3 grudnia.

– Chcemy dalej rozwijać turniej i zaprosić jak najmocniejszą grupę zespołów w kategoriach junior młodszy i młodzik. To będzie właśnie jedna z nowości, bo dodajemy kolejną kategorię. Zobaczymy jak będzie w kolejnych edycjach. Pierwsza edycja przyjęta została z aprobatą i mieliśmy informacje zwrotne od trenerów, że taki turniej był potrzebny. Dlatego kontynuujemy ten projekt – opowiada Artur Słomka, dyrektor AZS AWF Warszawa, koordynator wydarzenia.

Docelowo w turnieju wezmą udział 24 drużyny. Spotkania rozgrywane będą na czterech boiskach. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października. AZS Warszawa pokrywa koszty uczestnictwa zakwalifikowanym zespołom.

– Planujemy, żeby to były cztery turnieje po sześć drużyn i a gra toczyć będzie się systemem grupowym. Chcemy, żeby każda z drużyn rozegrała co najmniej po cztery mecze. Bardzo byśmy chcieli, żeby w tym roku pojawiły się drużyny z zagranicy i będziemy czynili takie starania, bo to dla młodych zawodników i zawodniczek jest ciekawsza przygoda niż kolejny mecz z lokalnym rywalem i ma też wymiar integracyjny – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwszą edycję turnieju Dumni z Niepodległej wśród chłopców zwyciężył AZS Częstochowa, a wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki MOS Wola.

Organizatorami turnieju są AZS Warszawa i AZS AWF Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Strona: 

Harmonogram: 

25-26.11 (juniorzy młodsi, juniorki młodsze) – rocznik 2007/2008
02-03.12 (młodzicy, młodziczki) – rocznik 2009- młodsi

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski