Trzysetowa wygrana siatkarzy SGGW
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13797
post-template-default,single,single-post,postid-13797,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Nieco ponad godzinę trwał mecz między siatkarzami Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej rozgrywany w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Spotkanie transmitowane było w mediach społecznościowych, a emocji dostarczyło zwłaszcza w ostatniej partii.

W czwartkowy wieczór w hali przy ul. Ciszewskiego spotkały się drużyny SGGW i SGH. Faworytem wydali się być reprezentanci najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce, którzy przed rokiem w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza zajęli trzecie miejsce. Co więcej ostatni ligowy mecz między wspomnianymi drużynami zakończy się wygraną SGH 3:0 ( marzec 2019 – red)

Tym razem pierwsze dwa sety były dość jednostronnym widowiskiem i przebiegały pod dyktando Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zawodnicy w szarych strojach od początku dominowali i po kilku minutach prowadzili już 15:4. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:11. Po zmianie stron wciąż pod siatką dominowało SGGW, które lepiej atakowało i broniło. Efektem była wygrana 25:13 i prowadzenie 2:0 w setach.

Na trzeci akt zawodnicy SGH wyszli na parkiet zupełnie odmienieni i mecz zaczął się od nowa. Choć goście w pewnym momencie przegrywali już 1:4, to zdołali wyjść na prowadzenie 8:6 w punktach. Po kilkunastu minutach na tablicy świetlnej widniał remis 20:20. Wydawało się, że może się sprawdzić stara siatkarska maksyma głosząca, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

Tak się jednak nie stało. SGGW wyszło na prowadzenie 25:24, ale rywale obronili piłkę meczową, następnie kolejną. W końcu blokując atak gracza SGH gospodarze zdobyli wymarzony punkt i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie 28:26, oraz w całym meczu – 3:0.

– Mamy bardzo młodą drużynę i nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania. W tych rozgrywkach wszystko jest nowe dla naszych zawodników, więc nie mogę powiedzieć że spodziewamy się łatwej gry. Cieszę się, że chłopaki nie odpuszczali i punktowali nawet przy wysokim prowadzeniu. Najbardziej satysfakcjonuje mnie wygrana końcówka trzeciego seta, która była prowadzona na tzw. styku. Uważam, że każdy mecz w tym sezonie może mieć swoją historię i trudno jest typować faworytów. W składach są duże rotacje i na kolejny mecz można wyjść inną szóstką – ocenia Artur Słomka, trener SGGW.

W drugim czwartkowym spotkaniu rozgrywanym w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza doszło do wewnętrznego starcia pomiędzy drugą i pierwszą drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem „jedynki” 3:0.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Szkoła Główna Handlowa 3:0

( 25:11, 25:13, 28:26)

Składy:

SGGW: Norek, Wrzesień, Bieniek, Sulewski, Kulik, Kopeć, Klubovich, Mitręga, Szeluga, Tumanovich, Kaziuk

SGH: Kluchciński, Boberek, Polkowski, Grabowski, Fryzka, Douch, Marszałek, Zawadzki, Szymański, Krawczyk, Koczwara, Furtak