Trzeci etap OMDO, ale pierwszy w tym roku 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14643
post-template-default,single,single-post,postid-14643,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Trzeci etap OMDO, ale pierwszy w tym roku 

Trzeci etap OMDO, ale pierwszy w tym roku 

Nowa lokalizacja oraz niezmiennie duże zainteresowanie, tak zapowiadają się trzecie eliminacje akcji Od Młodzika do Olimpijczyka. Uczestnicy wskoczą do wody po trzymiesięcznej przerwie. Wszyscy odliczają już ostatnie chwile do startu.

Chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 1000 młodych zawodników reprezentujących barwy ponad 60 klubów z całego kraju. Tak jak od początku sezonu całe wydarzenie odbywać będzie na dwóch pływalniach. Oprócz znajomych wód OSiR Żoliborz, tym razem startujący zagoszczą też na obiekcie CSR Bielany przy ul. Lindego 20.

Można powiedzieć, że to jaskinia lwa, bo trenują tam pływacy z klubu UKS G-8 Bielany. W grudniu zdominowali oni Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów zdobywając łącznie 23 medale. Teraz Bielański klub wystawił liczną reprezentację, ale oczywiście nikt nie przyjeżdża do Warszawy, żeby poddać się bez walki. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o dobre wyniki i rekordy życiowe.

– Cieszymy się, że zagościmy na Bielanach, bo to dzielnica bardzo kojarzona ze sportem. Po zapisach na trzecie eliminacje widać, że jest głód startów i rywalizacji. Pewnie też jakiś strach, że zaraz wszystko zostanie zamknięte i zawodnicy chcą jeszcze się sprawdzić. My jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić zawody zgodnie z obowiązującymi przepisami i w jak najbezpieczniejszych warunkach – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

Na każdej pływalni zmagania rozgrywane będą w dwóch blokach z podziałem na płeć i roczniki (2007-2009,2010-2012), tak żeby uniknąć gromadzenia się uczestników. Między rzutami planowana jest też przerwa, tak by grupy się nie mieszały ze sobą.

W programie znajdą się takie konkurencje jak 100 m stylem dowolnym, grzbietowym czy motylkowym, aż po 200 m stylem zmiennym. Dodajmy, że będzie to ostatnia impreza rozgrywana na pływalni 25 metrowej. Być może gdzieś wśród uczestników będzie następca ambasadora akcji Radosława Kawęckiego – medalisty mistrzostw świata i Europy.

– Radek wyleciał na zgrupowanie reprezentacji Polski, ale na pewno będzie z nami sercem i duchem. Pewnie prześle ciepło słowo przez media społecznościowe, bo jest to zawodnik, który może inspirować kolejne pokolenia pływaków do zdobywania swoich sukcesów – dodaje Rafał Jachimiak.

Trzecia edycja akcji Od Młodzika do Olimpijczyka odbędzie się w sobotę 13 marca. Początek zawodów o godzinie 9. Ze względu na obostrzenia impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Dla chcących śledzić zmagania organizatorzy planują internetową transmisję z obu pływalni. Finał akcji odbędzie się 12 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i m.st Warszawa. Partnerami są Polski Związek Pływacki, Urząd Dzielnicy Bielany, CSR Bielany, OSiR Żoliborz, Print Plus i TYR Polska.

Autor: Robert Zakrzewski

Fot. Marcin Selerski

 

Tags: