Trwają eliminacje w ramach akcji Od Młodzika do Olimpijczyka
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14068
post-template-default,single,single-post,postid-14068,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Trwają eliminacje w ramach akcji Od Młodzika do Olimpijczyka

Trwają eliminacje w ramach akcji Od Młodzika do Olimpijczyka

Uczestnicy akcji Od Młodzika do Olimpijczyka wracają na pływalnie, bo już w sobotę odbędą się drugie zawody eliminacyjne. Zainteresowanie udziałem było tak duże, że nie dla wszystkich niestety starczyło miejsc.

Ponownie młodzi pływacy będą mieli okazję rywalizowania na dwóch basenach: OSiR Żoliborz i OSiR Targówek w Warszawie. Zawody wśród chłopców i dziewcząt rozgrywane będą w blokach z podziałem na roczniki (2007-2009, 2010-2012). Zgodnie z rozporządzeniem obowiązującym od końca listopada w wydarzeniach sportowych może brać udział jednocześnie do 150 osób. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności, ale dla kibiców przewidziana jest transmisja internetowa.

– W trzech rocznikach zapisy musieliśmy zamknąć już po kilku godzinach. Nie wszyscy pewnie zakwalifikowali się do tych zgłoszeń. Wszystko wskazuje, że jest duże zainteresowanie pływaniem, bo dawno nie było takiej sytuacji. To było spore wyzwanie, bo organizując pierwsze zawody eliminacyjne limit wynikający z rozporządzenia wynosił 250 osób jednocześnie. Wszystko staramy się zorganizować jak najbardziej sprawnie, bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

Zawody odbędą się na basenie 25 metrowym. W programie znajdą się takie konkurencje jak 50 i 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym, oraz 200 metrów zmiennym. Uczestnicy mają prawo startu w maksymalnie dwóch konkurencjach.

Akcja od Młodzika do Olimpijczyka pokrywa się w czasie z Mistrzostwami Polski seniorów rozgrywanymi w Olsztynie. W piątek o swoje medale na 200 m stylem grzbietowym będzie walczył Radosław Kawęcki – ambasador OMDO.

– Trzymamy kciuki za Radka, bo jest w formie i mamy nadzieję, że odwiedzi nas podczas któryś zawodów. Ostatnio nie mógł, bo miał International Swimming League. Do tej pory często odwiedzał młodych uczestników, ale oczywiście wszystko zależy od jego kalendarza. Na pewno to miły akcent dla najmłodszych i coś co ich zachęca dodatkowo do działania – dodaje organizator imprezy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 grudnia. Początek o godzinie 8:45.

Od Młodzika do Olimpijczyka to cykl zawodów rozgrywany od 2011 roku przyciągający dzieci i młodzież z całego kraju. Impreza składa się z pięciu zawodów eliminacyjnych oraz finału, który planowany jest na 19 czerwca 2021 roku.

Wydarzenie organizowane jest przez AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Sportu oraz m.st. Warszawy.

Autor: Robert Zakrzewski