Trójbój rektorski nie tylko w Warszawie, ale i na Uniwersjadzie?!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17798
post-template-default,single,single-post,postid-17798,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Trójbój rektorski nie tylko w Warszawie, ale i na Uniwersjadzie?!

Trójbój rektorski nie tylko w Warszawie, ale i na Uniwersjadzie?!

Jak się nieoficjalnie udało nam ustalić trójbój rektorski znaleźć ma się w programie Letniej Uniwersjady w 2029 roku. O tej sensacyjnej informacji poinformowali nas przedstawiciele federacji World Associations of the Rector’s Tri-fight, która zrzesza rektorów specjalizujących się w tej dyscyplinie.

Choć nie jest jeszcze znany gospodarz największego studenckiego sportowego wydarzenia, to niemal pewne jest, że szanse medalowe Polaków rosną jak cytrynowa babka na święta. Trójbój rektorski posiada bogate tradycje w akademickim sporcie i od dekad stanowi główny punkt Varsoviady, czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Wszystko wskazuje, że już niebawem emocjonować będą mogli się nim też kibice na całym świecie.

Światowe władze poszukują nowych dyscyplin, które przyciągnęłyby kibiców. Na igrzyska olimpijskie trafiła już deskorolka, wkrótce w blasku olimpijskiego znicza zobaczymy break dance, a być może i mikrofony ostrzą już raperzy na freestylowe pojedynki. W związku z tym konkurencja łącząca koszykówkę, piłkę nożną oraz strzelectwo laserowe może być szansą na przyciągnięcie nowych fanów Uniwersjady, ale też być okazją do poznania swoich profesorów. Decyzję musi jednak podjąć Światowa Federacja Sportu Akademickiego.

– Konkurencje łączące w sobie różne aktywności mają wielki potencjał i wystarczy tu spojrzeć na fenomen triathlonu. Obserwowaliśmy ostatnio trójbój rektorski w Warszawie i byliśmy pod wrażeniem emocji i zaciętej rywalizacji. Wystąpiliśmy już do odpowiednich organów, żeby włączyć konkurencję do programu Letniej Uniwersjady. Zdajemy sobie sprawę, że wymaga to kilku lat i pewnych zmian w regulaminie imprezy – mówił Jan Rzut-Strzał, rzecznik Światowej Federacji Trójboju Rektorskiego.

Nie są jeszcze znane zasady uzyskiwania kwalifikacji i maksymalna liczba zawodników, która będzie mogła reprezentować dany kraj. Przypomnijmy, że w 2021 roku zwycięzcą trójboju rektorskiego podczas Varsoviady został rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Michał Zasada i na dziś to on jest prawdopodobnym kandydatem do reprezentowania kraju.

Redakcja

 

———

W tekście większość informacji i cytat zostały zmyślone. Letnia Uniwersjada odbędzie się w 2029 roku i gospodarz nie jest jeszcze znany. Światowa Federacja Trójboju Rektorskiego jeszcze nie istnieje. W ubiegłym roku trójbój rektorski zwyciężył rektor SGGW – prof. dr hab. Michał Zasada.