Test Coopera dla Wszystkich na wyciągnięcie ręki
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16085
post-template-default,single,single-post,postid-16085,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Test Coopera dla Wszystkich na wyciągnięcie ręki

Test Coopera dla Wszystkich na wyciągnięcie ręki

Od 26 września, przez kolejne trzy tygodnie, na terenie trzech stołecznych dzielnic odbywać będzie się jesienna edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Tradycyjnie w ramach wydarzenia uczestnicy wybiegać będą mogli sprzęt sportowy dla szkół. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Po wakacyjnej przerwie wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją formę w popularnej próbie wytrzymałościowej. Polega ona na 12 minutowym ciągłym biegu lub marszu. Po upływie czasu wynik sprawdza się w tabeli opracowanej przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA.

Przykładowo kobieta w wieku 20-29 lat pokonując od 2200 do 2700 metrów uzyskuje wynik dobry, a jej rówieśnik na ten sam rezultat musi „zapracować” przebiegając między 2400 m a 2800 m. Natomiast uczestnicy w grupie wiekowej 30-39 lat na wynik bardzo dobry muszą zaliczyć ponad 2700 m (panowie) i ponad 2500 m (panie). Najważniejszy jednak jest udział, a swój rezultat zawsze można spróbować poprawić wiosną.

– Test Coopera dla Wszystkich to impreza biegowa, ale jak sama nazwa wskazuje skierowana jest do wszystkich zaczynając od rodzin z dziećmi, przez młodzież i seniorów. Każdy może przyjść i się sprawdzić, a jedyny warunek jest taki, że trzeba dystans pokonać na własnych nogach. Dla niektórych to jest też okazja, żeby po raz pierwszy wystartować na bieżni lekkoatletycznej, dostać numer startowy i poczuć się jak na zawodach. Pamiętając przy tym, że jest to tylko dobra zabawa – powiedział Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, koordynator imprezy.

W Warszawie stan formy będzie można zweryfikować w niemal tradycyjnych już lokalizacjach jak stadion OSiR Targówek i stadion AWF a także OSiR Ursus – gdzie wiosną impreza odbyła się po raz pierwszy. W każdej z lokalizacji szkoła dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma czek o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego w dowolnie wybranym sklepie.

– Staramy się być blisko mieszkańców Warszawy i organizować test w różnych jej częściach. Wydarzenie będzie trwało przez trzy kolejne niedziele co także powinno ułatwić wielu osobom udział i aktywne spędzenie wolnego czasu. Chcemy docierać jak najbliżej lokalnych społeczności, więc jeśli ktoś chce zorganizować u siebie na obiekcie Test Coopera dla Wszystkich to bardzo chętnie pomożemy – dodaje koordynator imprezy.

Jesienna edycja Testu Coopera dla Wszystkich odbywa się w ośmiu miastach na terenie całego kraju. Biegi rozgrywane będą w seriach co 20 minut, a poprzedzać będzie je wspólna rozgrzewka. Do testu należy zgłosić się wypełniając formularz on-line z rezerwacją przedziału czasowego.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest AZS. Partnerem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej, Firma Gepard, a także Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Strona: https://testcoopera.pl/

Warszawa Targówek – 26 września, stadion OSiR Targówek, ul. Łabiszyńska 20 (10-16)
Warszawa Bielany – 3 października, stadion AWF, ul. Marymoncka 34 (9-15)
Warszawa Ursus – 10 października, stadion OSiR Ursus, ul. Sosnkowskiego 3 (9-15)