Szkoła Pełna Aktywności – nowa gra
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18510
post-template-default,single,single-post,postid-18510,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Szkoła Pełna Aktywności – nowa gra

Szkoła Pełna Aktywności – nowa gra

Pierwsze dwa tygodnie w szkole zaliczone! Akademicki Związek Sportowy przygotował nową grę dla uczniów, obfitującą m.in. w konkurencje szybkościowe  i sprawnościowe. Nie zabraknie również zadań umysłowych i zagadek. Uczestnicy bezpłatnej zabawy mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek.

Szkoła Pełna Aktywności to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki tej przygodzie uczniowie będą mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień w nowym roku szkolnym. Bezpłatną grę Akademicki Związek Sportowy zorganizuje dla nich w sześciu polskich miastach: Opolu, Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie, Rzeszowie i Lublinie.

W Warszawie uczestnicy gry przygodowej spotkają się 28 września (środa) na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Czeka na nich wspólna zabawy i rywalizacja w konkurencjach sprawdzających szybkość, celność i sprawność. Nie zabraknie również zadań umysłowych i zagadek. Za prawidłowo wykonane zadanie drużyna zdobywać będzie punkty. Zapisywane one będą na karcie gry uczestników wydarzenia.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI. Jedna klasa może być reprezentowana przez jeden pięcioosobowy zespół pod opieką osoby pełnoletniej. Start gry zaplanowano na godz. 10:00. Reprezentacja, która wygra eliminacje, wygrywa dla całej klasy „bilet” na finał, który odbędzie się w dniach 22-25.11.2022 r. na Mazurach.

Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza. Liczba miejsc w każdym mieście jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy jest do znalezienia na stronie www.spa.azs.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Konkurencje:

1. Wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim.
2. Rzuty do kosza w czasie 60 sekund.
3. Sztafeta.
4. Budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli.
5. Ułożenie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami.
6. Konkurencja zagadkowa związana z lokalnym sportem.
7. Tor przeszkód.
8. Konkurencja lekkoatletyczna.
9. Gra w golfa.
10. Gra „niespodzianka” – do zaliczenia zadanie wylosowane przez reprezentację.

Tekst: pasja.azs.pl