Szachowy początek AMP
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
3939
post-template-default,single,single-post,postid-3939,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Szachowy początek AMP

Szachowy początek AMP

Już w najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja w ramach Akademickich Mistrzostw Polski 2016. Wzorem minionych lat jako pierwsi wystartują szachiści.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach już po raz piąty organizowane są przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Odbędą się w dniach 15-17 stycznia 2016 roku, w Ośrodku wypoczynkowym Orle Gniazdo w Hucisku.

Od wielu lat Mistrzostwa cieszą się niesłabnącą popularnością wśród akademickiej społeczności. Trzydniowe zmagania pozwalają na wyłonienie najzdolniejszych i najbardziej usportowionych studentów, a rangę imprezy dodatkowo podkreśla duża liczba zgłoszonych uczestników oraz obecność kibiców z całego Śląska i nie tylko.
Swój udział w zawodach potwierdziło także wiele reprezentacji uczelni warszawskich, w tym Uniwersytet Warszawski – wicemistrz edycji 2014/2015.

Mistrzostwa składają się z trzech zawodów. W turniejach indywidualnych zmierzą się osobno panie i panowie. O Akademickim Mistrzostwie Polski zadecyduje turniej drużynowy, w którym faworytami są najlepsze drużyny poprzednich lat, Uniwersytety Ekonomiczne z Katowic i Poznania oraz Uniwersytet Warszawski.

Również w tym roku na AMP zagoszczą arcymistrzowie, medaliści światowych imprez, członkowie kadry Polski seniorów, m.in.:

  • Klaudia Kulon (AZS UE Poznań) – Akademicka Mistrzyni Świata
  • Dariusz Świercz (AZS UE Katowice) Akademicki Mistrz Świata w drużynie
  • Karina Szczepkowska (AZS UE Katowice) – Brązowa Medalistka Drużynowych ME
  • Kamil Dragun, Piotr Brodowski (AZS UE Poznań) – Brązowi medaliści Akademickich ME
  • Marta Bartel (AZS Uniwersytet Warszawski) Akademicka Wicemistrzyni Europy

Z zawodów przeprowadzona zostanie transmisja na żywo z komentarzem w serwisie YouTube i na www.amp.katowice.pl.

 

Tags:
,