Sportowy piknik na SGGW pełen animacji i atrakcji
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16202
post-template-default,single,single-post,postid-16202,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Sportowy piknik na SGGW pełen animacji i atrakcji

Sportowy piknik na SGGW pełen animacji i atrakcji

Zwykle nie ma pikniku bez koca i kosza. Jednak podczas pikniku sportowego na SGGW będzie nie tylko kosz, ale siatka, piłka i wiele innych dyscyplin. W środę 13 października studenci będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą prowadzoną przez uczelnie.

Przez sześć godzin, na niemal 300 metrach kwadratowych, przygotowanych będzie kilkanaście stoisk prezentujących szeroki przekrój aktywności. Uczestnicy z indeksem będą mogli zajrzeć m.in. na stanowiska piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, przez lekką atletykę po wspinaczkę, czy tenis ziemny oraz stołowy. Instruktorami będą zawodnicy i zawodniczki z niemal 30 sekcji biorący udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, a także w ligach centralnych.

Piknik sportowy na SGGW odbywa się po raz pierwszy i oprócz pokazania przyjemnego sposobu na spędzenie czasu ma też zachęcić do reprezentowania swojej uczelni w zawodach. Oprócz worka medali i wielu nowych znajomości daje to wymierne korzyści. Przynależność do KU AZS SGGW i start w Akademickich Mistrzostwach Polski uprawnia do pobierania stypendium rektora dla najlepszych studentów za osiągnięcia sportowe.

– Spotykamy się na początku roku, bo ma być to pewna integracja i zachęcenie studentów by dołączyli do AZS SGGW. Uważam, że warto to zrobić, bo można spotkać tu wiele ciekawych osób dzielących podobne pasje, oraz rozwijać się w kilku płaszczyznach. Osiągając dobre wyniki jest też szansa, żeby ubiegać się o stypendium rektora. Zachęcać będziemy prowadząc krótkie zajęcia na każdym ze stanowisk i może odkryjemy jakieś talenty. Kto wie. Na uczestników pikniku czekać będą też pamiątkowe gadżety – opowiada Mikołaj Chudzik, prezes AZS SGGW.

Początek pikniku o godzinie 9 na terenie Nowego Kampusu SGGW. Wszystko odbywać będzie się między budynkami 34 (Wydział Leśny, Wydział Technologii Drewna Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki) a 37 (Wydział Ogrodnictwa, Wydział Rolnictwa i Ekologii, Wydział Biologii i Biotechnologii). W programie znajdą się m.in występy Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni”, oraz „SQER Dance”. My jesteśmy trzy razy na tak.

Autor: Robert Zakrzewski