Słońce przebijało się przez chmury, a pary do finału 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18232
post-template-default,single,single-post,postid-18232,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Słońce przebijało się przez chmury, a pary do finału 

Słońce przebijało się przez chmury, a pary do finału 

Namiastkę wakacji nad Bałtykiem mogli poczuć uczestnicy półfinału B Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozgrywanego w Warszawie. Wszystko za sprawą kapryśnej pogody, która jednego dnia przyniosła deszcz, a następnego piękne słońce. W zmiennych warunkach do finału przebiło się po osiem par męskich i żeńskich.

Przez dwa dnia na terenie ośrodka Let’s Go Beach na warszawskim Ursynowie rozgrywano jeden z czterech półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W stolicy o awans walczyło 21 par żeńskich i 18 par męskich reprezentujących 13 uczelnie. W tej stawce nie zabrakło obrończyń tytułu –  Marty Łodej i Agaty Ceynowej. Siatkarki Uniwersytetu Warszawskiego przyznały, że podchodzą do obrony złotego medalu bez większej presji.

– Gramy swoje i chcemy wypaść jak najlepiej. Mam okazję sprawdzić swoje tu umiejętności, a przy okazji dobrze się bawić. Zwykle w tym sezonie gramy przeciwko sobie, ale na AMP-y znów łączymy siły. Znamy się dobrze i to oczywiste, że chcemy wygrać – mówiły Marta Łodej i Agata Ceynowa.

Poniedziałek nie był zbyt łaskawy dla łaskawy dla uczestników turnieju i spotkania rozgrywane były w warunkach, które nie kojarzą się z siatkówką plażową. Na zmianę padał deszcz, na chwile przestawał i znów delikatnie kropił. Na szczęście drugiego dnia pogoda była dużo lepsza i słońce uśmiechnęło się do siatkarzy i siatkarek.

– Jedni wolą grać w upał, a inni gdy jest chłodniej. Moim zdaniem plusem jest to, że nie było wielkiego wiatru i grało się przyjemnie. Rano w poniedziałek padał spory deszcz i już myślałem, że warunki będą fatalne, ale nieco się uspokoiło. Oczywiście, gdy gramy w deszczu jest pewna różnica i piłka robi się trochę cięższa, ale to wtedy trzeba mocniej uderzyć z zagrywki – powiedział Rafał Maluchnik z Uniwersytetu Warszawskiego.

Na sześciu piaszczystych boiskach rozegrano łącznie ponad 70 spotkań. W turnieju kobiet mecz o pierwsze miejsce był wewnętrzną sprawą zawodniczek z UW. Para Izabela Błasiak/Justyna Łukaszewska pokonała duet Ceynowa/Łodej 3:0 (21:19,21:18,21:11). Takim samym wynikiem w turnieju mężczyzn ich koledzy z uczelni Rafał Maluchnik i Patryk Tyszka wygrali z parą Michał Głowacki/Michał Witkoś z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (21:18, 23:21, 21:15).

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej odbędzie się w Gdańsku w dniach 12-15 czerwca.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Klasyfikacja mężczyzn (awans):

1. Maluchnik Rafał, Tyszka Patryk (UW 1) UW Warszawa
2. Głowacki Michał, Witkoś Michał (UMB 1) UMB Białystok
3. Kapitan Arkadiusz, Lisicki Sebastian (AWF 1) AWF Warszawa
4. Borkowski Karol, Ulejczyk Przemysław (WSM 1) WSM Warszawa
5. Dąbkowski Damian, Kasprzyk Jakub (PW 1) PW Warszawa
6. Korycki Michał, Manios Adam (UW 2) UW Warszawa
7. Assendi Igor, Tataruch Mikołaj (ŁAZARSKI 1) Łazarski Warszawa
8. Jaroszczak Tomasz, Skrajny Jakub (UW 3) UW Warszawa

Klasyfikacja kobiet (awans):

1. Błasiak Izabela, Łukaszewska Justyna (UW 3) UW Warszawa
2. Ceynowa Agata, Łodej Marta (UW 1) UW Warszawa
3. Klajman Kamila, Sobór Sandra (PŁ 1) PŁ Łódź
4. Lewińska Magdalena, Walczak Magdalena (WAT 1) WAT Warszawa
5. Jundziłł Patrycja, Piłat Weronika (UŁ 1) UŁ Łódź
6. Gierczyńska Julia, Jakuć Karina (UW 2) UW Warszawa
7. Cova Cláudia, Schonhofer Malwina (PŁ 2) PŁ Łódź
8. Żmijewska Katarzyna, Żmijewska Małgorzata (PW 3) PW Warszawa