Siatkarki walczyły o finał Akademickich Mistrzostw Polski
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
12895
post-template-default,single,single-post,postid-12895,single-format-standard,bridge-core-3.1.5,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Asy serwisowe i długie wymiany, zagrania blokiem oraz ofiarne przyjęcia – wszystko to można było zobaczyć podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. W strefie B zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego z Warszawy, która z dużymi nadziejami wybiera się na wielki finał.

Przez trzy dni w Centrum Sportu i Rekreacji UW przy ul. Banacha rywalizowało blisko 170 zawodniczek z 13 uczelni. W tym czasie na trzech boiskach rozegrano ponad 30 spotkań. Walka toczyła się o awans do ogólnopolskiego finału Akademickich Mistrzostw Polski. Na aucie pozostało aż siedem zespołów.

W meczu o pierwsze miejsce w strefie zmierzyły się Akademia Wychowania Fizycznego i Vistula Warszawa. O tym, że były to najlepsze drużyny tego turnieju niech świadczy fakt, że we wcześniejszych czterech meczach nie straciły nawet seta. Teraz ktoś musiał przerwać dobrą passę.

Spotkanie trzymało w napięciu i w pełni zasłużyło na miano finałowego. W pierwszym secie zwyciężyła uczelnia specjalizująca się w finansach 25:22. Początek drugiej części również należał do Vistuli, ale ostatecznie to AWF doprowadził do stanu 1:1, wygrywając 25:18. W decydującej trzeciej partii górą była drużyna z Bielan zwyciężając 16:14.

– Emocje były duże, bo były godne przeciwniczki. Ważne jednak, że w tie breaku skończyło się 2:1 dla nas. To chyba był najtrudniejszy mecz w tym turnieju. Oczywiście każdy przeciwnik stawiał opór, ale w finale było najciężej. Popełniłyśmy też kilka błędów które nie powinny się zdarzać, ale takie pomyłki zawsze mają miejsce. Teraz przed nami dwa-trzy tygodnie treningu i jedziemy na finał z mocnym nastawieniem. Chcemy to wygrać – powiedziała zadowolona Ewa Krzysztoń, środkowa AWF Warszawa.

O trzecie miejsce zmierzyły się Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy i Uniwersytet Łódzki. Duże powody do radości miała ostatnia wymieniona uczelnia, bo mecz zakończył się jej zwycięstwem w dwóch setach (25:14, 25:18) i pewnym awansem do finałów siatkarskich Akademickich Mistrzostw Polski po kilku latach przerwy.

– Plan minimum został zrealizowany, bo nie wierzyliśmy nawet że wyjdziemy z grupy. Do tej pory jakoś nam się nie udawało. To są moje czwarte AMP-y i w końcu jedziemy na finały. Bardzo się z tego cieszę. Droga do ćwierćfinału była dosyć łatwa, a my wykorzystałyśmy swoją szansę. W półfinale zagraliśmy nieco słabiej, ale znów spięłyśmy się w meczu o trzecie miejsce – mówiła uśmiechnięta Agata Gwardecka, atakująca Uniwersytetu Łódzkiego.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet odbędzie się w dniach 20-23 października, a gospodarzem turnieju będzie AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest GRUPA LOTOS. Impreza dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu.