Siatkarki AWF sprezentowały sobie wysokie zwycięstwo
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14603
post-template-default,single,single-post,postid-14603,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Zaledwie 22 punkty zdobyte w trzech setach to zbyt mało, żeby myśleć o sprawieniu niespodzianki. Przekonały się o tym siatkarki Uniwersytetu SWPS, które uległy faworyzowanym zawodniczkom AWF w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

Spotkanie rozgrywane w poniedziałkowy wieczór trwało niecałą godzinę. Choć po pierwszych minutach spodziewać można było się zaciętego widowiska, to z czasem uwidoczniała się różnica poziomów między zespołami. Ostatecznie górę wzięło doświadczenie drużyny z Bielan wyniesione ze zmagań na poziomie II ligi.

Wynik otworzyły zawodniczki Uniwersytetu SWPS, ale grające we własnej hali siatkarki AWF szybko zdołały wyjść na prowadzenie 3:1. Ambitna gra reprezentantek uczelni z Pragi Południe sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. Dalsza część seta należała jednak już do siatkarek z Marymonckiej, które zaczynając od stanu 10:8 zdobyły osiem kolejnych punktów. Rywalki przerwały nawałnicę dopiero przy rezultacie 18:9, a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 25:10.

Po zmianie stron siatkarki AWF jeszcze bardziej podkręciły tempo. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 7:1 i nie miały zamiaru zwalniać. W całej drugiej partii zawodniczkom Uniwersytetu SWPS pozwoliły zdobyć zaledwie cztery punkty! Po takim uderzeniu można było nie wstać już z desek, czy raczej parkietu. Tymczasem pozostał do rozegrania jeszcze trzeci set.

W Dzień Kobiet zawodniczki AWF sprezentowały sobie pewną wygraną, w ostatniej partii pokonując rywalki do ośmiu. Ich przewaga ani przez moment nie była zagrożona. Wszystko zakończyła udanym serwisem Joanna Waszyńska.

– Mogę powiedzieć, że był to mocniejszy trening. Starałyśmy się przećwiczyć kilka zagrań przy jak najmniejszej liczbie błędów i podjąć pełne ryzyko. Taki wysoki wynik też był dla nas motywacją, żeby dalej się starać i grać naszą grę. Bez zbędnych strat czy niepotrzebnych zachowań – powiedziała po meczu Joanna Waszyńska, przyjmująca AWF.

W tabeli Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej kobiet drużyna AWF zajmuje pierwsze miejsce z kompletem siedmiu zwycięstw. Uniwersytet SWPS plasuje się w drugiej połowie tabeli mając w dorobku wygrane dwa spotkania.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski