Senioriada ciekawie się zapowiada 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16475
post-template-default,single,single-post,postid-16475,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Senioriada ciekawie się zapowiada 

Senioriada ciekawie się zapowiada 

Nigdy nie jest za późno, żeby rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Seniorzy i seniorki będą mogli poczuć atmosferę igrzysk już 11 listopada na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wszystko w ramach kolejnej edycji Senioriady.

Kiedy 85-letni Kanadyjczyk Ed Withlock przebiegł maraton (42 km i 195 m) w 3 godziny i 56 minut i 33 sekundy wielu przecierało oczy z wrażenia. Był to rekord świata w tej kategorii wiekowej, choć o takim rezultacie mogą pomarzyć niektórzy 30 i 40 latkowie.

W Senioriadzie nie chodzi jednak o to żeby bić rekordy świata, ale zachęcać seniorów do aktywności fizycznej i zaprosić do wspólnej rywalizacji. W imprezie będą mogły wziąć udział osoby w wieku 60+, a w programie znajdą się dwie konkurencje – tenis stołowy i bieg/marsz nordic walking. Jeśli ktoś nie ma kijków, to może wybrać się spacer z mapą po zielonym terenie AWF.

– Obraz seniora bardzo się zmienił w ostatnich latach i kiedyś pewnie wielu z nas nie wyobrażałaby sobie swojej babci czy dziadka na treningu. Dziś nasi rodzice będąc sami już dziadkami, to osoby które chcą aktywnie spędzać wolny czas i dla zdrowia uprawiają sport. Wciąż jednak jest to dość wąska grupa i takimi imprezami chcemy dotrzeć do kolejnych osób, którzy siedzą w domach – powiedział Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Zawody rozgrywane będą równolegle z Varsoviadą – Igrzyskami Studentów Pierwszego Roku. Będzie to więc okazja do wymiany doświadczeń i pewna sztafeta pokoleń. Data i miejsce Senioriady są szczególne, bo wszystko odbywać będzie się w Narodowe Święto Niepodległości na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Zapisy trwają.

Organizatorem imprezy jest AZS Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, m.st Warszawa, oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

Strona imprezy i zapisy: https://azs.waw.pl/senioriada/

Autor: Robert Zakrzewski

Tenis stołowy kobiet i mężczyzn
Sala gimnastyczna nr 4 AWF Warszawa ul. Marymoncka 34
10:30 -11:00 – biuro zawodów:
Około 11:30 – rozpoczęcie turnieju

Nordic walking na orientację Biegi na orientację
Biuro zawodów przy wejściu na Halę Gier AWF Warszawa ul. Marymoncka 34
czynne w godzinach 12:00 – 13:00