Ruszyły eliminacje “Z SKS-u do AZS-u”. Mamy pierwszego finalistę
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
12808
post-template-default,single,single-post,postid-12808,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ruszyły eliminacje “Z SKS-u do AZS-u”. Mamy pierwszego finalistę

Ruszyły eliminacje “Z SKS-u do AZS-u”. Mamy pierwszego finalistę

Rozpoczęły się warszawskie eliminacje turnieju „Z SKS-u do AZS-u”. Na dobry początek uczniowie szkół średnich zmierzyli się w futsalu, czyli dyscyplinie bardzo popularnej w środowisku akademickim.

Zmagania młodych futsalistów zdominował Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka, który w trzech meczach zdobył komplet puntów. Drużyna zanotowała również imponujący bilans bramkowy wynoszący 15-3. Strzelecki popis dając zwłaszcza w meczu przeciwko Zespołowi Szkół nr 11. Pozostałe szkoły zgromadziły zgodnie po 3 punty.  Na koniec graczom z warszawskiej Woli pozostawało się cieszyć z awansu do ogólnopolskiego finału akcji.

W środę i czwartek w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Banacha 2a nastąpi dokończenie zawodów. Do gry wejdą drużyny walczące w kolejnych konkurencjach: siatkówce i koszykówce. Łącznie do zmagań zgłoszonych zostało 13 stołecznych szkół. W listopadzie odbędzie się jeszcze rywalizacja indywidualna w tenisie stołowym i ergometrze wioślarskim.

Ogólnopolski finał „Z SKS-u do AZS-u” rozegrany zostanie się w dniach 4-6 grudnia w Warszawie. Finaliści wyłaniani są spośród zwycięzców regionalnych eliminacji odbywających się w jeszcze czterech miastach: Katowicach, Lublinie, Opolu i Toruniu.

Celem akcji jest nie tylko wyłonienia najlepszych drużyn, ale też promocja sportu akademickiego i wskazywanie uczniom szkół średnich dalszej drogi rozwoju.

Klasyfikacja:

1. Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka

2. IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej

3. Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

4. Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego