Rowerowy Rajd AZS
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
8788
post-template-default,single,single-post,postid-8788,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Rowerowy Rajd AZS

Rowerowy Rajd AZS

Wielbicieli podróży i rowerowych wypraw zapraszamy do udziału w akcji organizowanej przez AZS Gdańsk i Stena Line. Wychodząc na przeciw wielu oczekiwaniom, we wrześniu organizowana jest nowa impreza dla cyklistów – Rowerowy Rajd AZS.

Poniżej kilka słów zachęty od jednego z inicjatorów i organizatorów całego przedsięwzięcia – Ireneusza Urbasia z AZS Gdańsk.

“Rowerowy Potop AZS to kultowa już wręcz impreza, która od sześciu lat organizowana jest przez AZS Gdańsk oraz Stena Line Polska. Każdego roku uczestniczy w niej tysiące rowerzystów z całej Polski, a w ostatnich latach zabieramy ze sobą również amatorów dwóch kółek z innych krajów. Nagminnie przyjeżdżają na RPA sąsiedzi z Kaliningradu, a dzięki rewelacyjnej współpracy z innymi środowiskami, szczególnie z AZS Bydgoszcz, nasz peleton nabrał różnorodnego kolorytu. Wychodząc na przeciw wielu oczekiwaniom, we wrześniu organizujemy nową imprezę dla cyklistów – Rowerowy Rajd AZS.

Rowerowy Potop AZS to, nie licząc podróży promem, jednodniowa przygoda w cudownych okolicznościach szwedzkiej przyrody. Bardzo często słyszeliśmy uwagi, a to że za krótko, a to że za mało można zwiedzić i zobaczyć, a to w końcu, że nie ma czasu na prawdziwą integrację wśród uczestników. No to co, my nie damy rady?!… Wspólna z ekipą Steny, krótka acz intensywna burza mózgów, była początkiem nowej, rowerowej imprezy. Tak narodził się Rowerowy Rajd AZS, zainspirowany studenckimi włóczęgami z plecakiem, namiotem i gitarą.

Tym razem na rowerach i z rowerowymi sakwami. Dwa noclegi na promie, dwa noclegi pod namiotem na przeuroczym, nadmorskim kempingu Kristianopel około 40 km od Karlskrony.  Z tygodnia na tydzień dopracowywaliśmy szczegóły a ostatnio wręcz pomyśleliśmy o tych, których może przerażać jazda z całym sprzętem. Tak, tak, transport bagaży z promu i z powrotem jest zapewniony! Jeszcze tylko napiszę, że cała impreza to koszt 319 PLN a dodatkowa, symboliczna zniżka zadziała przy wpisaniu hasła: AZS.

Osobiście bardzo, bardzo serdecznie zapraszam wszystkie koleżanki i kolegów, którzy chcą spędzić czas w naszym jedynym, specyficznym klimacie, jednocześnie będąc dla innych uczestników propagatorem naszego cudownego hasła ATMOSFERA ZABAWA SPORT!