Punkt siatkarek Samantix AZS Warszawa na początek
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18620
post-template-default,single,single-post,postid-18620,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Siatkarki Samantix AZS Warszawa przegrały ze Spartą Warszawa 2:3 na inaugurację sezonu II ligi. Podczas dwugodzinnego spotkania sytuacja na parkiecie zmieniała się często, ale w tie-breaku lepsze okazały się spartanki.

Sobotnie spotkanie rozgrywane w hali przy ulicy Tanecznej nie rozpoczęło się obiecująco dla gospodyń. Przed pierwszą przerwą na żądanie azetesiaczki przegrywały już 9:15. Mimo ogromnych chęci takiej straty nie udało się już odrobić i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 18:25.

Następne odsłony były bardziej wyrównane. W drugim secie trwała wymiana ciosów przez wynik 10:11 do 23:23. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki AZS Warszawa, które wygrały 25:23. Po zmianie stron znów trwała walka punkt za punkt. Od stanu 8:9 drużyna przyjezdna odskoczyła na 22:19 i ostatecznie gospodynie uległy 23:25

W czwartym secie azetesiaczki zwyciężyły aż 25:14 i wydawało się, że odzyskują kontrolę nad przebiegiem meczu. Z drugiej strony Sparta przegrywając już 9:15 nie chciała gonić tylko oszczędzała siły na tie-break.

W decydującej o losach meczu odsłonie lepsza okazała się drużyna MUKS Sparty wygrywając 15:12. Przy stanie 14:12 azetesiaczki jeszcze próbowały coś zmienić i wybić rywalki biorąc czas, ale jak widać nie przyniosło to rezultatu.

Tak czy inaczej trzy punkty zostają w Warszawie. Oczko dopisuje sobie drużyna Samantix AZS Warszawa, a dwa punkty Sparta Warszawa. W następnej kolejce azetesiaczki będą pauzowały, bo z rozgrywek wycofała się drużyna AZS UMK Toruń. Na parkiet „Gwiazdeczki” wrócą w sobotę 15.10 w spotkaniu z Wieżyca II Stężyca.

Txt: Robert Zakrzewski

Samantix AZS Warszawa – MUKS Sparta Warszawa 2:3 (18:25, 25:23, 23:25,25:14, 12:15)