Puchar Polski w piłce wodnej dla AZS UW!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14291
post-template-default,single,single-post,postid-14291,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Puchar Polski w piłce wodnej dla AZS UW!

Puchar Polski w piłce wodnej dla AZS UW!

Kawał dobrej i mokrej roboty wykonali w Gliwicach piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego, którzy sprawili sporą niespodziankę zdobywając Puchar Polski seniorów. To pierwszy tak znaczących sukces w historii sekcji. Wszyscy jednak liczą, że nie ostatni.

Do walki o krajowy puchar przystąpiło osiem drużyn, w tym obrońcy trofeum i aktualny mistrz Polski – Polonia Bytom. To właśnie z tą drużyną gracze AZS Uniwersytetu Warszawskiego spotkali się w decydującym meczu. Choć faworytem spotkania byli bytomianie, to azetesiacy debiutujący w tym roku w ekstraklasie nie złożyli broni wygrywając po czterech kwartach 12:7. Początek rywalizacji był jednak bardzo wyrównany.

– W finale graliśmy dobrze w obronie i mieliśmy dużo sytuacji w ataku, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wiedziałem, że przyjdzie taki moment, że coś wpadnie, bo mieliśmy bardzo dobre sytuacje. Cieszy mnie, że chłopaki wytrzymali, bo to nie było proste i mecz mógł się ułożyć na jedną, lub na drugą stronę. Jestem dumny z mojej drużyny – mówił na gorąco Jakub Bednarek, trener AZS UW

Emocji nie zabrakło też w półfinałowym spotkaniu z wielokrotnym zdobywcą pucharu i 15-krotnym mistrzem Polski – ŁSTW Łódź. Choć po czterech kwartach utrzymywał się wynik 9:9, to AZS UW wygrało po rzutach karnych.

– Trudno powiedzieć, który mecz był trudniejszy. Drużyna z Łodzi zagrała taką samą taktyką jak my z nimi w lidze. My początkowo nie mieliśmy pomysłu jak to rozwiązać, ale wróciliśmy z wyniku 5:9 na 9:9 w ciągu jednej kwarty. Trenerzy mówili, że nie widzieli takiego powrotu przez całe swoje życie – dodaje nasz rozmówca.

Przed zdobywcami pucharu teraz chwila na świętowanie i ochłonięcie, a później powrót do ciężkiej pracy. Zmagania ekstraklasy grupy mistrzowskiej rozpoczną się pod koniec lutego. W walce o medale AZS Uniwersytet Warszawski zmierzy się ze wspomnianymi Polonią Bytom, ŁSTW Łódź oraz Box Logistics Waterpolo Poznań.

Autor: Robert Zakrzewski

Puchar Polski w piłce wodnej, wyniki:

ćwierćfinał: AZS Uniwersytet Warszawski – Alfa Gorzów 9:6

półfinał : AZS Uniwersytet Warszawski – ŁSTW OCMER Łódź 9:9 (karne 4:3)

finał: AZS Uniwersytet Warszawski – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 12:7