Przygoda przez duże P z ojcami rolach głównych 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20862
post-template-default,single,single-post,postid-20862,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Przygoda przez duże P z ojcami rolach głównych 

Przygoda przez duże P z ojcami rolach głównych 

Deszczowa pogoda nie ugasiła zapału uczestników trzeciej edycji gry miejskiej ,,Przygoda z Tatą”. Ojcowie i opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi mogli wyruszyć w ciekawą podróż po warszawskim Ursynowie. Wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.      

W niedzielę, Stary Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego był szczególnym punktem na mapie Warszawy. To właśnie w tym miejscu rozpoczęła się gra miejska ,,Przygoda z Tatą”. Tatusiowie mogli pokazać swoim dzieciom, że są poszukiwaczami przygód jak Indiana Jones. W rodzinnym gronie próbowali swoich sił w 12 różnych konkurencjach, począwszy od łamigłówek i zagadek, a kończąc na różnych aktywnościach fizycznych. Do gry również włączyły się mamy, co stanowiło mocne wsparcie.

Punktualnie o godzinie 10 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie akcji. Przed startem głos zabrali organizatorzy w tym Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej – Barbara Socha oraz Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

– Liczymy, że biorąc udział w dzisiejszej grze miejskiej zarazicie swoim entuzjazmem inne miasta oraz rodziny. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia staną się pewną tradycją, ponieważ w Polsce Dzień Ojca wypada 23 czerwca, a to nie zawsze jest dzień wolny, dlatego mieliśmy pomysł, aby przenieść świętowanie Dnia Ojca na ostatnią niedzielę przed wakacjami. Jest to dobry dzień na to, aby spędzić go razem. Drodzy ojcowie nie ma ważniejszego mężczyzny waszych dzieci niż wy. Obecność taty jest absolutnie niezbędna – podkreśliła minister Barbara Socha, podczas inauguracji gry miejskiej.

Następnie uczestnicy przystąpili do pierwszej konkurencji. Każdy z zespołów dostał mapę i oznaczonymi na niej punktami. Pod nimi znajdowały się tabliczki z pewnymi słowami. Po odnalezieniu ośmiu takich tabliczek, trzeba było ułożyć wierszyk, składający się ze znalezionych słów. Zadanie wymagało sportowego zapału jak również wykazania się błyskotliwością. Ukończenie pierwszej konkurencji umożliwiało wyruszenie wraz z kolejną mapą w dalszą podróż, już bezpośrednio w okolice warszawskiego Ursynowa. Tam czekały na nich kolejne wyzwania takie jak bieg w rodzinnej sztafecie czy również przejście toru przeszkód.

– Cieszymy się, że jesteśmy tutaj i możemy spędzić ten czas razem z naszymi dziećmi. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i liczy się dla nas przede wszystkim dobra zabawa! Rzadko zdarza się tak aktywnie spędzić czas w tak dużym mieście jak Warszawa. Fajnie, jakby takie wydarzenia odbywały się częściej- powiedział Tomek, ojciec młodego Aleksandra, uczestnik gry miejskiej

Mimo pogorszenia się pogody, uczestnicy gry miejskiej nie poddali się i z uśmiechem na twarzy brali udział w kolejnych konkurencjach. Finalnie o godzinie 13 wszystkie rodziny ponownie zebrały się na kampusie SGGW. Czekały na nich tam występy artystyczne, przekąski, a przede wszystkim ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród. Odbyło się również losowanie voucheru na weekendowy wyjazd na Mazury!

Gra miejska ,,Przygoda z Tatą” odbyła się w 16 miastach wojewódzkich. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Wojewoda Mazowiecki oraz Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Lokalnym koordynatorem wydarzenia był AZS Warszawa.

Tekst: Korneliusz Zielinski
Foto: Marcin Selerski