Przełam lody i choć na łyżwy oraz rolki 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17129
post-template-default,single,single-post,postid-17129,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Przełam lody i choć na łyżwy oraz rolki 

Przełam lody i choć na łyżwy oraz rolki 

Kiedy na chodnikach wszyscy zaczynają kręcić piruety, a ulice przypominają lodowisko, to jest sygnał, że czas założyć łyżwy. Klub Arum AZS zaprasza na zajęcia rekreacyjne, rekreacyjnej jazdy figurowej oraz w grupie zawodniczej. Pod okiem trenerek nikt nie zostanie na lodzie.

Popularność lodowisk otwieranych zimą w różnych częściach miasta pokazuje, że łyżwiarstwo cieszy się dużym powodzeniem. Sport ten ma wielu sympatyków, którzy podczas zbliżających się igrzyskach olimpijskich będą mogli oglądać reprezentantów Polski w konkurencji par tanecznych, oraz solistek. Zanim jednak przyjdzie nam do głowy efektowny axel, czy toe loop najpierw trzeba opanować podstawy.

– Na początek uczymy prawidłowej postawy i upadania – to jest bardzo ważne, bo upadek zawsze się zdarzy. Później uczymy się jak jeździć do przodu, trzymać równowagę, jak hamować czy przenosić nogę za nogę. To jest taki alfabet, który trzeba poznać. Są osoby, które łapią wszystko bardzo szybko, ale większość już po pierwszej lekcji będzie mogła pojechać samodzielnie – opowiada Agnieszka Dobrowolska, założycielka sekcji AZS łyżwiarstwa figurowego.

Klub specjalizuje się w zajęciach z jazdy figurowej na wrotkach i rolkach. Treningi w tej odmianie łyżwiarstwa odbywają się w pięciu lokalizacjach: od obiektu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przez Tarchomin po Ząbki. Dyscyplina powoli nabiera na popularności, a jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu są World Games, czyli igrzyskach sportów nieolimpijskich. Dla azetesiaczek ważnymi zawodami będą mistrzostwa Polski, które mają odbyć się latem.

– Łyżwy i rolki są do siebie bardzo podobne. Chociaż wiele osób mówi, że łatwiej nauczyć się jeździć na łyżwach. Moim zdaniem to tylko kwestia psychologii, bo łatwiej upaść jest na lód niż na parkiet. W podstawach jazdy nie ma jednak większej różnicy. Ważny jest porządny sprzęt, taki żeby był bezpieczny dla kostek. Można go sobie wypożyczyć, ale jak osoby już łapią bakcyla to kupują swoje rolki czy wrotki – dodaje była łyżwiarka, a obecnie trenerka i propagatorka sportów wrotkarskich.

Zainteresowani? No to jazda! Więcej informacji: https://arumazs.pl/zapisz-sie-na-zajecia/

Autor: Robert Zakrzewski