Przedświąteczny (ba)sen i ciepła niespodzianka
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16931
post-template-default,single,single-post,postid-16931,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Przedświąteczny (ba)sen i ciepła niespodzianka

Przedświąteczny (ba)sen i ciepła niespodzianka

Zanim pierwsza gwiazdka pojawi się na niebie, zobaczymy kto błyszczeć będzie podczas zawodów „Od młodzika do olimpijczyka”. Przed nami trzeci i zarazem ostatni tegoroczny etap rywalizacji. Wydarzenie ponownie odbędzie się na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jeszcze nie tak dawno w Lublinie odbywała się inauguracja kolejnego sezonu zawodów, a już wkraczamy na ich półmetek. W sobotę 11 grudnia na najnowocześniejszej pływalni w Warszawie odbędą się trzecie zawody z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka”. Impreza od 10 lat propaguje pływanie wśród najmłodszych i pomaga poszukiwać następców obecnych mistrzów. Dla niektórych jest to często pierwszy poważny start na drodze ze sportem, której finał znaleźć może się podczas igrzysk olimpijskich.

Zawody odbędą się na pływalni 25 metrowej i rozegrane będą w kilku blokach w zależności od liczby uczestników. W imprezie biorą udział chłopcy i dziewczęta z sześciu roczników (2011-2013 i 2008-2010). Zmagania tradycyjnie toczyć będą się w takich konkurencjach jak 50 i 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, czy zmiennym. Zapisy trwają do 7 grudnia.

– W tym roku zapisy utrzymują się na podobnym poziomie i wiele rzeczy na to się składa. Na ten moment mamy ponad 580 zgłoszeń i chcielibyśmy rozegrać zawody w dwóch blokach. Jeśli jednak w ostatnim momencie spłynie sporo rejestracji, to możliwe jest rozbicie imprezy na trzy bloki. Z decyzją musimy poczekać do zamknięcia zgłoszeń. Impreza dobrą szansą, żeby sprawdzić się jeszcze przed świętami i zobaczyć jak się przepracowało ten czas od września do grudnia – powiedział Piotr Żebrowski, koordynator zawodów.

Na uczestników czekają atrakcyjne niespodzianki, które przydadzą się zimą zwłaszcza po wyjściu z basenu. Najlepsi w swoich konkurencjach otrzymają też pamiątkowe dyplomy i medale. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Dla kibiców przygotowana będzie transmisja w mediach społecznościowych. Początek zawodów w sobotę o godzinie 9.

Finał akcji „Od młodzika do olimpijczyka” odbędzie się 11 czerwca. Awans w każdej konkurencji uzyska najlepsze 16 osób według punktów FINA. Łącznie rozgrywanych jest sześć zawodów eliminacyjnych w tym dwa na basenie 50 metrowym.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Partnerem jest Ministerstwo Sportu i Turystki, m.st Warszawa, Urząd Miasta Lublin, Warszawski Uniwersytet Medyczny, TYR Polska, Print Plus, oraz Grupa PZU i Dobra Drużyna PZU.

Autor: Robert Zakrzewski

Tags: