PROF. ALOJZY NOWAK NA CZELE AZS
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
12161
post-template-default,single,single-post,postid-12161,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

PROF. ALOJZY NOWAK NA CZELE AZS

PROF. ALOJZY NOWAK NA CZELE AZS

Profesor Alojzy Nowak został wybrany na czteroletnią kadencję prezesem Akademickiego Związku Sportowego. 28. Zjazd AZS, podczas którego wybrany został nowy zarząd związku, odbył się w sobotę
w Warszawie.

Prof. Nowak, który kilka dni temu wybrany nowym rektorem Uniwersytetu Warszawskiego, jest prezesem AZS od 2017 roku. W sobotnich wyborach uzyskał poparcie 147 delegatów i został wybrany tylko przy jednym głosie przeciwnym.

– Bardzo dziękuję za zaufanie i za tak duże poparcie. Cieszę się, że delegaci dobrze ocenili poprzedni zarząd. Ja też go dobrze oceniam, pracowało nam się bardzo dobrze. Nie mieliśmy żadnych konfliktów, pozyskaliśmy sponsorów, dobrze nam się współpracowało z ministerstwami, ale także z AZS w regionach – mówi prof. Nowak.

Nie zmienili się również wiceprezesi związku – za sprawy organizacyjne odpowiadać będzie Adam Roczek, na sportowe Maciej Hartfil, za upowszechnianie kultury fizycznej Tomasz Wróbel, za kontakty międzynarodowe Marian Dymalski, za finanse Jakub Kosowski, a wiceprezesem ds. rozwoju nadal będzie Mariusz Walczak.

W zarządzie znalazło się łącznie 33 osoby. Wśród nich zgłoszeni przez AZS Warszawa: prof. Marek Konopczyński, Jacek Kasprzyk, Artur Słomka, Michał Bernardelli oraz Olaf Weker.

Podczas pierwszego posiedzenia nowego zarządu jego członkowie powołali również sekretarza generalnego organizacji. Jednogłośnie wybrany został nim pełniący tę funkcję w poprzedniej kadencji Dariusz Piekut.

28. Zjazd AZS zdecydował również o zmianie długości kadencji zarządu. Do tej pory władze w Akademickim Związku Sportowym były wybierane co dwa lata, a teraz ten czas został dwukrotnie wydłużony.