Praca, walka i ambicja dały awans do Opola
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15248
post-template-default,single,single-post,postid-15248,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Praca, walka i ambicja dały awans do Opola

Praca, walka i ambicja dały awans do Opola

41 goli w 20 meczach zdobyto podczas półfinału B Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, którzy po długiej przerwie wywalczyli awans.

Przez dwa dni na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie toczyła się gra o miejsca w ogólnopolskim finale. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Każda z uczelni miała do rozegrania po dwa mecze dziennie i choć trwały one o pół godziny krócej niż tradycyjne 90 minut, to i tak turniej wymagał dobrego przygotowania kondycyjnego.

Promocję uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W silnie obsadzonej grupie A zwyciężyły Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, które zgromadziły po osiem punktów. Jednak dzięki lepszym bilansowi bramkowemu pierwsze miejsce zajęli stołeczni inżynierowie, którzy nie dość, że nie stracili żadnego gola, to zdobyli ich aż pięć.

Niespodziewanie już w tej fazie rozgrywek odpadła Szkoła Główna Handlowa, czyli czwarta drużyna ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Ekonomiści ulegli Politechnice Warszawskiej (0:3), UWM (1:2), a także AWF Warszawa (1:3).

Z dorobkiem 10 punktów do finału awansowała za to Wojskowa Akademia Techniczna, która wygrała grupę B pokonując Uniwersytet Warszawski (4:0), Uniwersytet Medyczny w Łodzi (5:0) i Uniwersytet Łódzki (3:0), oraz remisując ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego (1:1). Już sama promocja oznacza dla nich sukces i powrót do walki o medale w piłce nożnej po latach przerwy.

– Muszę przyznać, że bardzo czekaliśmy na rozgrywki akademickie toczone w Warszawie, jak i te ogólnopolskie. Naszym celem jest pokazać się w finale po wielu latach. Z drużyną pracuję już trzy lata i są to ludzie z pasją, a nie zawodnicy z wyższych klas rozgrywkowych. Wszystko osiągamy treningiem i zaangażowaniem. Miałem takich chłopaków, których musiałem nauczyć jak się zachowywać na danej pozycji. Jednak praca w prawie niezmienionym składzie daje efekty – powiedział Rafał Pawłowski, trener WAT.

Z grupy B awans uzyskali też organizatorzy turnieju, czyli SGGW pokonując Uniwersytet Medyczny w Łodzi (5:0) i Uniwersytet Łódzki (1:0), oraz remisując z Uniwersytet Warszawskim i wspomnianą Wojskowa Akademią Techniczną. Uczelnia choć kojarzona jest z przyrodą, to nie jest zielona w kwestii piłkarskich zmagań. Rok temu w finale zajęli 8. miejsce.

– Znamy swoją wartość i wiedzieliśmy, że musimy nastawić się na kontry. Mecz o awans z Uniwersytetem Łódzkim był trudną przeprawą, bo graliśmy cztery mecze w 14 osób, licząc razem ze mną. Byliśmy przetrzebieni kontuzjami lub chorobami, ale walczyliśmy. Uważam, że to jest sztuka i sukces naszej sekcji. Ja nie mam nikogo kto by grał w jakimś klubie. To także pewna bolączka bo chłopcy, którzy gdzieś grają są dobrze przygotowani fizycznie – mówił po meczu Tomasz Pietrasiński, trener SGGW.

Tak jak rok temu piłkarze zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu, a turniej odbędzie się w dniach od 20 do 23 czerwca.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Partnerem imprezy była Akademia Wychowania Fizycznego.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Klasyfikacja półfinał B Akademickie Mistrzostwa Polski – piłka nożna

1-2 Politechnika Warszawska

1-2 Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

3-4 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

3-4 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

5-6 Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

5-6 Uniwersytet Łódzki

7-8 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

7-8 Uniwersytet Medyczny w Łodzi

9-10 Politechnika Łódzka

9-10 Uniwersytet Warszawski

Pełne wyniki: http://azs.sggw.pl/1493-2/