Portfolio Categories SZKOLENIA
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
-1
archive,tax-portfolio_category,term-szkolenia,term-123,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Archive

KURS MASAŻU SHIATSU

SHIATSU

SHIATSU jest masażem uciskowym wywodzącym się z Japonii. Nazwa ta oznacza w języku japońskim „leczniczy ucisk dłoni”. Często bywa nazywany także masażem punktowym, akupresurą, akupunkturą bez igieł. Shiatsu nawiązuje do mającego kilka tysięcy lat masażu chińskiego (tui-na) i zasad medycyny chińskiej, a także do współczesnej medycyny zachodniej. Masaż Shiatsu relaksuje i regeneruje. Zwiększa ruchomość stawów i elastyczność mięśni, skutecznie zmniejsza poziom bólów kręgosłupa i kończyn. Poprawia samopoczucie psychiczne, redukuje stres, zmniejsza poziom depresji, przywraca równowagę emocjonalną, poprawia kontakt ze swoim ciałem, powoduje wzrost samoakceptacji i poczucia własnej wartości, wyzwala przypływ energii wewnętrznej i pozytywne nastawienie do życia. Pod względem fizjologii poprawia krążenie krwi, limfy i innych płynów organicznych, poprawia funkcje obwodowego układu nerwowego, zwiększa ukrwienie wszystkich tkanek, wzmacnia narządy wewnętrzne (nerki, wątroba, serce, żołądek, śledziona, jelita, płuca).

Moduł I – 20 godzin dydaktycznych

 • Szkolenie podstawowe zakończone uzyskaniem certyfikatu.
  Zajęcia prowadzone w dniach 19 – 20.11.2016 r. (sobota – niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00 w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie
  przy ul. Ciołka 27.
 • Koszt kursu w module I: 250 PLN dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 400 PLN dla osób spoza WUM.

Moduł II – 40 godzin dydaktycznych

 • Szkolenie rozszerzone, zakończenie uzyskaniem certyfikatu. Aby wziąć udział w szkoleniu drugiego modułu, niezbędne jest ukończenie pierwszego modułu szkolenia.
 • Zajęcia prowadzone w dniach 10 – 11.12.2016 r. (sobota – niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00 w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie
  przy ul. Ciołka 27.
 • Koszt kursu w module II: 400 PLN dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 650 PLN dla osób spoza WUM.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

MODUŁ I

Moduł I szkolenia Shiatsu, specjalny nacisk położony będzie na działanie praktyczne, tak aby każdy uczestnik po tym etapie znał pełną sekwencję ruchów Shiatsu i swobodnie je wykonywał, zarówno w pozycji leżącej na brzuchu, na plecach i siedzącej. Każdy doświadczy Shiatsu zarówno w roli masażysty, jak i masowanego, co pozwoli zrozumieć i utrwalić sposób poruszania się i balansowania ciałem podczas masażu, a dzięki temu prawidłowego przekazywania technik ucisku kciukiem, dłonią, łokciem, czy też stopą. Na pierwszym etapie szkolenia zaprezentowana zostanie przede wszystkim metoda Sensei Shizuto Masunagi, ale poszerzy ją również terapia Shiatsu Sensei Tokujiro Namikoshiego, ze szczególnym uwzględnieniem punktów o działaniu ogólnoustrojowym – przeciwbólowym, przeciwzapalnym. Wiedza ta wypływa z filozofii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dlatego poświęcimy również czas na podstawowe rozważania na temat meridianów – kanałów energetycznych, teorii pięciu przemian oraz energii Qi.

MODUŁ II

Moduł II szkolenia Shiatsu zawiera dużo więcej teorii. Uczestnicy poznają 12 klasycznych kanałów energetycznych, ich polskie, międzynarodowe i chińskie oznaczenia. Nauczą się lokalizacji i charakterystyki najważniejszych punktów na ich przebiegu. Poznają poszczególne objawy związane z niedoborem i nadmiarem energii w poszczególnych meridianach, co stanowi podstawę do dalszej diagnozy. Skupimy się również na teorii 5 elementów / żywiołów, energii yin – yang – fundamentów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

PROWADZĄCY

Radosław Nehring (prowadzący szkolenie) praktykuje Shiatsu i masaż Tui Na ( chiński masaż leczniczy ) od końca lat dziewięćdziesiątych. Posiada dyplom magistra na UG – Pedagogika specjalna ze specjalizacją korekcji wad postaw oraz dyplom II stopnia masażu leczniczego. Absolwent Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia w Warszawie pod opieką dr Puchalskiego oraz dr Bronz, odbył czteroletnią edukację i praktykę w prywatnej fundacji Przywracania Zdrowia i Rozwoju Duchowego w Sopocie. Odbył roczną praktykę w gabinecie homeopatii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dr Elżbiety Czarzastej. Był również słuchaczem i kursantem na warsztatach A. Turczynowicza (wprowadził Shiatsu do Polski).

DODATKOWE INFORMACJE

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu
Pani Agnieszka Besler
e-mail: agabesler@wp.pl
oraz Pani Katarzyna Adamska
e-mail: adamskakatarzynaa@gmail.com

AKADEMICKIE CENTRUM SZKOLEŃ AZS to akademicki ośrodek organizujący i koordynujący proces szkoleń instruktorskich (do czasu wprowadzenia ustawy o sporcie i zderegulowaniu tego obszaru doskonalenia zawodowego, kwestia ta zajmowało się Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Centralny Ośrodek Sportu). Jego głównym zadaniem jest systemowe rozwiązanie prowadzenia szkoleń w Akademickim Związku Sportowym.

 

Centrum powołane przez AZS Środowisko Warszawa, jest w swoich założeniach miejscem gromadzenia informacji o osobach uczestniczących w szkoleniach różnego rodzaju prowadzonych przez AZS, ich kwalifikacjach oraz posiadanych i zdobywanych uprawnieniach. Centrum jest ośrodkiem posiadającym i wdrażającym autorskie programy szkolenia Instruktorów Sportu AZS oraz Instruktorów Rekreacji Ruchowej AZS, które wg ustalonych zasad (proceduralnych, finansowych).

Akademickie Centrum Szkoleń AZS oprócz koordynacji ww. rodzaju szkoleń w środowisku akademickim, organizuje i prowadzi kursy pozwalające zdobywać wiedzę i umiejętności oraz poszerzać swoje kompetencje w ramach kursów INSTRUKTORÓW SPORTU AZS oraz INSTRUKTORÓW REKREACJI RUCHOWEJ AZS.

 

 

1516_INSTRUKTOR_SPORTU_AZS_Plakat_1