Pora na parasport. AZS SGGW zaprasza do integracyjnej sekcji
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14666
post-template-default,single,single-post,postid-14666,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Pora na parasport. AZS SGGW zaprasza do integracyjnej sekcji

Pora na parasport. AZS SGGW zaprasza do integracyjnej sekcji

Klub Uczelniany AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczyna działalność nowej „Integracyjnej sekcji”. Impulsem do jej narodzin są „Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS”, które funkcjonują od 2016 roku.

Spotkania w sportowej atmosferze, możliwość reprezentowania wyższej uczelni na zawodach, a także przełamywanie barier. To wszystko czeka na uczestników zajęć w AZS SGGW, który jako pierwszy klub uczelniany w Warszawie otworzył sekcję integracyjną.

– Już od pewnego czasu w klubie zauważaliśmy, że nasza oferta zajęć sportowych na uczelni jest niepełna. Rozpoczęcie działalności „Integracyjnej sekcji” jest pierwszym krokiem do zaproszenia kolejnej grupy do wstąpienia w nasze szeregi i poznania czym jest AZS, czyli Atmosfera Zabawa Sport – opowiada Prezes KU AZS SGGW Mikołaj Chudzik.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na wtorek 23 marca o 16 na Obiektach Sportowych SGGW (wejście pod łącznikiem). Uczestnictwo w treningach to będzie nie tylko możliwość na zawarcie nowych znajomości, ale również szansa na zaliczenie przedmiotu wychowania fizycznego. Dodatkowo udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski uprawnia do pobierania stypendium rektora za osiągnięcia sportowe.

– Celem projektu jest integracja i aktywizacja sportowa wszystkich członków społeczności akademickiej SGGW w szczególności osób z niepełnosprawnościami, wspieranie ich w dążeniu do sukcesów w sporcie i nie tylko. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności. Poprzez udział w sekcji integracyjno – sportowej możliwe będzie zaliczenie obowiązkowych zajęć WF przewidzianych w danym semestrze – dodaje Kierownik SWFiS Dariusz Rycaj

Na dobry początek zajęcia będą odbywać się w boccia, tenisie stołowym i badmintonie. Treningi z dyscypliny wywodzącej się z gry w bule prowadzone będą we wtorki w godzinach 16-17:30. Natomiast w tenisa stołowego lub badmintona ćwiczyć będzie można w czwartki od 17:30 do 19. Wszyscy liczą, że frekwencja dopisze.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie ruszamy w Warszawie z zajęciami sportowymi dla studentów z niepełnosprawnościami. Od dłuższego czasu wspólnie próbowaliśmy podejmować takie inicjatywy i bardzo się cieszę ze wreszcie pomysł przechodzi do realizacji, a pierwsze jest SGGW, uczelnia na której prężnie działa AZS. Trzymam kciuki za osiągniecie sportowe studentów na arenie ogólnopolskiej i liczę że AZS SGGW da bory przykład pozostałym stołecznym uczelniom – zdradza szczegóły powstania inicjatywy wiceprezes AZS Warszawa Rafał Jachimiak.

Powstająca sekcja dla osób z niepełnosprawnościami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest pierwszą tego typu grupą na uczelni warszawskiej. Realizować ma zadania z wyrównywania szans i zrównoważonego rozwoju studentów.

– Cieszę się bardzo, że jako pierwsza Uczelnia w Warszawie wychodzimy z inicjatywą zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnościami. Staramy się przełamywać bariery społeczne i prowadzić wszechstronny rozwój naszych studentów. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to uczelnia, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie i ma możliwość rozwijania swoich pasji. – podkreśla Prorektor ds. Dydaktyki dr hab. Jarosław Gołębiewski prof. SGGW

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Wydarzenie odbywa się w takich dyscyplinach jak wspomniane boccia, badminton, tenis stołowy, ale też pływanie, szachy strzelectwo sportowe czy goalball.

Wszystkich osoby chętnych do wstąpienia do sekcji zachęcamy do kontaktu mailowego: mikolaj.chudzik@azs.pl

Źródło: AZS SGGW/RZ