Politechnika Warszawska śrubuje rekord i wygrywa po raz 14-ty z rzędu  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21210
post-template-default,single,single-post,postid-21210,single-format-standard,bridge-core-3.3.2,tribe-no-js,qode-optimizer-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.1,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Politechnika Warszawska śrubuje rekord i wygrywa po raz 14-ty z rzędu  

Politechnika Warszawska śrubuje rekord i wygrywa po raz 14-ty z rzędu  

Akademickie regaty ósemek UW-PW, rozgrywane po raz 72. w historii nie przyniosły niespodzianki. Już po raz 14-ty z rzędu osada Politechniki Warszawskiej okazała się szybsza od reprezentantów Uniwersytetu Warszawskiego i sięgnęła po Puchar AZS.  Inżynierowie chcą dalej śrubować własny rekord. 

Silny wiatr i lekki chłód jaki panował na warszawskich bulwarach nie przeszkodził w rozegraniu 72. Regat Wioślarskich UW-PW. Zawody po raz kolejny rozgrywane były na Wiśle między mostami Poniatowskiego i Łazienkowskim.

Obydwie osady były gotowe do podjęcia walki, ale i tym razem wioślarze Uniwerku nie znaleźli patentu aby na metę przypłynąć szybciej od swoich przeciwników. Emocji jednak nie brakowało, gdyż studenci Politechniki rozpoczęli zawody od falstartu, a kolejny taki błąd spowodowałby dyskwalifikacje i wygraną wioślarzy UW.

Za drugim razem Inżynierowie ruszyli zgodnie z planem i prowadzenia w wyścigu nie oddali do samego końca, dopływając do mety z czasem 1’09.93. Uniwerek mimo walki i determinacji w tym roku musi ponownie musiał nacieszyć się tylko srebrnymi medalami  wykręcając czas 1’10.59.

– W tym roku nie poszło nam na Akademickich Mistrzostwach Polski tak jakbyśmy chcieli i czuliśmy przed dzisiejszym startem presję, trenowaliśmy jednak ciężko do tych regat i naprawdę podczas wyścigu się przyłożyliśmy. Serce trochę zadrżało jak był falstart, ale właśnie ten pierwszy start był trochę z naszej strony nieudany więc nawet dobrze się złożyło , że udało się go powtórzyć. Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa – mówi Maciek Wiśniewski, wioślarz Politechniki Warszawskiej.

Regaty UW-PW poprzedził wyścig ósemek wioślarskich licealnych. Mimo, że dla wszystkich startujących osad znalazło się miejsce na podium i każdy mógł poczuć smak medalu, to dla każdej liczyło się wyłącznie zwycięstwo. Najszybciej na metę dopłynęła osada Stanisława Staszica, na drugim miejscu uplasowało się liceum Powstańców Warszawy, a uczniowie Władysława IV, mimo sporych ambicji i oczekiwań zajęli trzecią lokatę na podium.

– Nastawienie do wyścigu było bardzo fajne, wierzyliśmy w zwycięstwo, jednakże dzisiaj trochę zawiodła u nas technika. Mieliśmy mieszaną osadę składająca się z chłopków z WTW i oni zawsze narzucają dobre tempo i są mocni, ale niestety my trochę im nie dorównaliśmy – ocenił  Stanisław Szymański, reprezentujący liceum Władysława IV.

Tego samego dnia również rozgrywano 7 Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w wioślarstwie. W niedzielne wczesne popołudnie nie brakowało więc emocji, a ludzie spacerujący warszawskimi bulwarami z dużym zaciekawieniem przyglądali się rozgrywanym zawodom.

Organizatorem 72. Akademickich Regat UW – PW był AZS Warszawa. Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki., m.st. Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Amatorska Sekcja Wioślarska, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, Dzielnica Wisła, Radiowa Czwórka.

Tekst: Korneliusz Zieliński
Foto: Marcin Klimczak