Podczas AZS Student Camp zajęcia są (do)wolne   
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20930
post-template-default,single,single-post,postid-20930,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Podczas AZS Student Camp zajęcia są (do)wolne   

Podczas AZS Student Camp zajęcia są (do)wolne   

Jedni zawieszają wzrok na obrazach i arrasach, drudzy pod palmami gdzieś na wczasach, a jeszcze inni czekają na AZS Student Camp w Wilkasach. Letni obóz w którym rządzi atmosfera, zabawa i sport odbędzie się w dniach od 4 do 10 września nad jeziorem Niegocin. Zgłoszenia trwają.

To będzie siedem dni i sześć nocy po których każdy będzie myślał tylko o odpoczynku. Tradycyjnie już w ośrodku AZS Wilkasy koło Giżycka odbędzie się letni obóz przeznaczony w szczególności dla studentów roku “0”, ale nie tylko. Malownicze Mazury to doskonałe miejsce do integracji całego środowiska akademickiego. Udział może wziąć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Zmieniają się lata i gusta, ale nie nie zmienia się fakt, że do Wilkas ciągnie jak wilka do lasu.

W programie tego nietypowego obozu nie zabraknie rejsu statkiem, zajęć z aerobiku, badmintona, tenisa, żeglarstwa, a do tego kajaków i łódek oraz siatkówki plażowej, piłki nożnej i koszykówki. Mało? Jeśli tak, to pod koniec obozu rozegrany zostanie Puchar AZS w SUP. O dobrą atmosferę zadbać można podczas ognisk czy też wieczornej gry na orientację. To oczywiście część z atrakcji z których będzie można skorzystać, ale nie trzeba też drobiazgowo planować każdej minuty.

– Dla mnie Wilkasy to wolność! Wolność wyboru, bo sama wybieram na jakie zajęcia idę i czy w ogóle i jak bardzo chce się oddać imprezie/integracji wieczorami czy jednak wolę spanko. Wolne od pracy i obowiązków, bo traktuje to jako zasłużony urlop po trudach całego roku działania na uczelni, w AZS i w pracy. Wolność, bo tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, a reszta „nie ma z tym problemu”. Myślę też, że to przyciąga kolejne roczniki, a starzy bywalcy wracają tam kilka (czasem kilkanaście) razy z rzędu  – mówi Magdalena Bryk z AZS SGH, która w tym roku pełni zaszczytną rolę komendantki obozu.

Na obozowiczów czeka zakwaterowanie na terenie ośrodka AZS Wilkasy, wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), pamiątkowa koszulka, zajęcia z instruktorami i ubezpieczenie NNW.

Koszt udziału w całym obozie wynosi 1099 PLN. Istnieje możliwość częściowego udziału w obozie – płatne po 250 PLN od doby hotelowej (od godziny 15 do godziny 11 następnego dnia – od obiadu do śniadania). Aby zapisać się na obóz, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

Transport autokarowy na trasie Warszawy – Wilkasy – Warszawa zapewnia organizator, ale tylko w przypadku jeśli zbierze się grupa 20 osób. Opcję transportu można wybrać w momencie zgłoszenia (dodatkowa opłata 50 zł). Dojazd na miejsce zbiórki na koszt własny.

To nie jest obóz sportowy podczas którego przygotujesz formę na medal, ale może dać Ci o wiele cenniejsze nowe znajomości lub odkurzy stare kontakty. Poznaj naszą ofertę sportowo-rekreacyjną i odkryj czym jest Akademicki Związek Sportowy. Czekamy na Ciebie.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Strona obozu: https://azs.waw.pl/studentcamp/