Podaj dalej i w Futsal Graj  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21438
post-template-default,single,single-post,postid-21438,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Podaj dalej i w Futsal Graj  

Podaj dalej i w Futsal Graj  

Dobre wyniki reprezentacji, transmisje telewizyjne i duże klubowe marki grające w ekstraklasie – to wszystko sprawia, że futsal uprawiać chce coraz więcej młodych osób. O popularności tej dyscypliny przekonuje też kolejna edycja turnieju Futsal Gram skierowana do uczniów szkół szkół podstawowych.

Po raz kolejny w Warszawie odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego finału akcji Futsal Gram. Spotkania rozgrywane będą 14 listopada (turniej dziewcząt) i 15 listopada (turniej chłopców).  Do gry uprawnione będą zespoły z klas V-VIII. W rozgrywkach będzie mogło wziąć udział po sześć drużyn chłopięcych i dziewczęcych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji można dokonywać mailowo do 7 listopada na adres warszawa@azs.pl.

Przed rokiem awans do Opola wywalczyły trzy placówki. W turnieju chłopców najlepiej grali i strzelali uczniowie Szkoły Fundacji Edukacyjnej Varsovia oraz Szkoły Podstawowej nr 112. Natomiast wśród dziewcząt konkurencji nie miały uczennice Szkoły Podstawowej nr 368, które co więcej zwyciężyły też w ogólnopolskim finale! Kto tym razem wywalczy trzy bilety do finału? Przekonamy się już w połowie listopada.

– Futsal jest coraz bardziej popularną dyscypliną i podstawowych zasad nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. W środowisku akademickim jest on nawet bardziej powszechny niż piłka nożna, co może nawet dziwić kibiców. W Warszawie mamy trzy akademickie drużyny grające na najwyższym poziomie rozgrywek w tym AZS UW wśród mężczyzn i kobiet i AZS AWF u kobiet. Jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał grać w futsal, to z pewnością znajdzie tu dla siebie klub – powiedziała Hanna Matula, koordynatorka turnieju.

Podczas eliminacji spotkania rozgrywane będą w formule 2 x 8 minut efektywnego czasu gry. W fazie pucharowej w przypadku remisu rozgrywane będą serie rzutów karnych. Przedłużony rzut karny wykonywany będzie po czwartym i kolejnym przewinieniu. Zawodnicy i zawodniczki zobowiązani są grać w ochraniaczach na piszczele.

W decydującym turnieju spotkają się drużyny wyłonione z eliminacji rozgrywanych w Katowicach, Lublinie oraz Lesznie. Finał odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w Opolu.

Organizatorem turnieju eliminacyjnego jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Strona zawodów: https://azs.waw.pl/futsalgram/

Tak było rok temu: https://pasja.azs.pl/najlepiej-w-futsal-grali-i-awansowali-do-finalu/

Tekst: Robert Zakrzewski
Grafika: Aneta Popławska

Harmonogram: 

Wtorek 14 listopada – (turniej dziewcząt) – ul. Hemera 16
Środa 15 listopada – (turniej chłopców) – ul. Grzegorzewskiej 10