Po Zimowej Aktywacji – czas na podsumowanie atrakcji!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19642
post-template-default,single,single-post,postid-19642,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Po Zimowej Aktywacji – czas na podsumowanie atrakcji!

Po Zimowej Aktywacji – czas na podsumowanie atrakcji!

Nie straszny był im deszcz, wiatr, zmrok, a nawet przeszkody. Biegacze postanowili rozprawić się z końcówką roku, a właściwie rozbiegać ją podczas trzech imprez biegowych w ramach Zimowej Aktywacji. 

Za nami pierwsza edycja imprezy organizowanej przez Aktywną Warszawę, która choć nowa w kalendarzu biegowym – cieszyła się powodzeniem wśród biegaczy. Trzy kolejne dni rozegrano trzy konkurencje, w których liczyła się nie tylko szybkość i zwinność, lecz także dobra zabawa. Stadion Ośrodka Wawelska wraz z trybunami został dodatkowo oświetlony, co stworzyło wyjątkową atmosferę.

Na rozgrzewkę 12 min biegu!

Test Coopera – czyli 12 min ciągłego biegu – był tylko jednym z trzech testów, jakie czekały na uczestników Zimowej Aktywacji. Nikt jednak nie musiał martwić się o pozytywną ocenę, bo sam udział w wydarzeniu zasługiwał na stopień celujący. Biegacze startowali w dziewięciu turach, walcząc o jak najlepsze rezultaty. Po upływie czasu zatrzymywali się na bieżni, a sędziowie weryfikowali ich wynik w metrach oraz otrzymywali medale od wolontariuszy. Wszystko odbywało się w wyjątkowej “świetlnej” oprawie.

Pobiegli w ciemno… po medal!

Drugi dzień biegowego szaleństwa należał do sympatyków “piątki”. Po zmroku, na przełaj i z uśmiechem – tak biegacze wspominali kolejną konkurencję zimowej triady. Każdy mógł poczuć wyjątkową atmosferę zawodów i liczyć na mistrzowski finisz, ponieważ zarówno start, jak i meta znajdowały się na stadionie.  Urozmaicony teren Ośrodka Wawelska spełnił oczekiwania miłośników biegów crossowych rozgrywanych w mieście. Wśród uczestników byli także ci, którzy w biegach nocnych stawiali pierwsze kroki.

– Do biegu przełajowego podszedłem z dużymi oczekiwaniami, ale się nie zawiodłem. Przyjemna trasa umilała czas. Pomimo trudnych momentów na końcu czekała mnie duża satysfakcja, medal i grochówka. Będę częściej uczestniczył w tego typu wydarzeniach – mówił zaraz po biegu Paweł Niewiadowski, dla którego był to debiut w biegu nocnym.
Kłody rzucane pod nogi – pokonali sprintem

Dla tych co nie widzą przeszkód

Na zakończenie Zimowej Aktywacji biegacze musieli zmierzyć się nie tylko własnymi możliwościami, lecz także jak najszybciej pokonać przeszkody na dwukilometrowej trasie. Biegali, skakali, a nawet czołgali się w walce o jak najlepszy rezultat, a żadna przeszkoda nie była w stanie ich zatrzymać. Teren dawnej Skry widział już bardzo wiele sportowych wydarzeń w swojej historii, ale biegu OCR chyba jeszcze nie.

– Pierwszy raz biegłem w biegu nocnym. Nie należy to do najłatwiejszych biegów, szczególnie po terenach leśnych. Trzeba uważać na korzenie, dołki i górki. Wczoraj w biegu na 5 km poszło całkiem nieźle. Dziś był trochę lżejszy bieg mimo przeszkód na trasie. Bardzo fajnie zorganizowany bieg, a miejsce robi wrażenie – ocenił Mariusz Królak, uczestnik dwóch konkurencji: biegu przełajowego oraz biegu z przeszkodami.

Znajomość trasy może okazać się pomocna, zwłaszcza po zmroku. Krzysztof Krygier, który ukończył wszystkie trzy konkurencje, zajmując drugie miejsce open w biegu przełajowym na 5 km i to samo miejsce w biegu OCR, powiedział:

– Wszystkie przeszkody na trasie udało mi się pokonać. Przed biegiem nawet zrobiłem rekonesans, więc wiedziałem, co mnie czeka. To bardzo pomogło. Bardzo lubię trudne biegi, a zmrok nie utrudniał mi zadania. Trasa była szybka, choć liczyłem na więcej przeszkód. Udało się zająć drugie miejsce open. Super inicjatywa, impreza bardzo mi się podobała. Często tutaj trenuję, w parku i na stadionie, więc czuję się jak u siebie. Startowałem też w poprzednich konkurencjach. Ukończyłem je na wysokich pozycjach – piąte miejsce w teście Coopera i drugie miejsce open w biegu przełajowym na 5 km.

Pierwsza edycja Zimowej Aktywacji dla niektórych zatrzymała licznik biegowy w tym roku. Impreza przyniosła wiele radości uczestnikom, którzy po biegu odebrali zasłużone medale. Zimowa Aktywacja, choć kończy rok 2022, tak naprawdę jest tylko rozgrzewką przed kolejnymi sportowymi wydarzeniami w 2023 roku!

Organizatorem wydarzenia była SCS Aktywna Warszawa. Partnerem imprezy był AZS Warszawa.

Tekst: Kasia Kołat
Foto: Paweł Lange