Płyniemy do Wilkas
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
8688
post-template-default,single,single-post,postid-8688,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Płyniemy do Wilkas

Płyniemy do Wilkas

34 uczelnie zgłosiły swoich reprezentantów do Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które rozpoczną się we wtorek w Wilkasach koło Giżycka. Na wstępnych listach startowych znalazły się 73 załogi.


W sumie w imprezie wezmą udział studenci z czternastu miast. Swoich przedstawicieli w organizowanych na jeziorze Niegocin regatach będą miały: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Wrocławska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

 

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone na jachtach typu Omega. Uczestnicy rywalizować będą najpierw w eliminacjach (siedem wyścigów każdej z grup), a następnie w finałach (jedenaście wyścigów). Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w czwartek po południu w porcie AZS Wilkasy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, organizowane przez AZS Warszawa, współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tags:
,