Płyniemy do finału OMDO! I to nie prima aprilis!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20387
post-template-default,single,single-post,postid-20387,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Płyniemy do finału OMDO! I to nie prima aprilis!

Płyniemy do finału OMDO! I to nie prima aprilis!

Piąte eliminacje zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka wracają na Warszawiankę. Już 1 kwietnia uczestnicy powalczą o kwalifikacje do finału imprezy, który odbędzie się w czerwcu. 

Na datę 1 kwietnia wiele osób patrzy z przymrużeniem oka. Jednak młodych zawodników tego dnia czeka poważny sprawdzian z pływackich umiejętności. Piąty etap eliminacji ogólnopolskich zawodów pływackich ma wyłonić najzdolniejszych sportowców w kraju, którzy znajdą się w wielkim finale wydarzenia. Zawody, po raz pierwszy w tym sezonie, odbędą się na terenie Parku Wodnego Warszawianka przy ulicy Merliniego 4 w Warszawie.

Piąty, przedostatni etap eliminacji OMDO oznacza wejście w decydującą fazę zawodów. W odróżnieniu od poprzednich eliminacji startujący będą pokonywali wybrany dystans na torze 50-metrowym. Dla części zawodników będzie to pierwsza okazja do rywalizacji na basenie długim. Pływacy będą mogli sprawdzić swoją formę przed letnimi mistrzostwami Polski, które – tak jak finał OMDO – odbędą się w czerwcu.

Frekwencja – choć nie rekordowa jak podczas poprzedniego etapu – nadal bardzo cieszy. Do udziału w zawodach zgłosiło się aż 71 klubów i 830 zawodników z całej Polski, co jest drugim wynikiem pod względem liczby zgłoszeń. Uczestnicy będą ścigać się w dwóch turach, według roku urodzenia. Pierwsza tura obejmie osoby urodzone w latach 2012–2014, natomiast druga – roczniki 2009–2011. W programie zawodów znajdą się następujące konkurencje: 50 metrów oraz 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Pierwsza tura wystartuje o godzinie 9:10, a druga rozpocznie rywalizację o godzinie 13:50.

Każde eliminacje OMDO to wygrana młodych pływaków. Wygrana z przeciwnikiem, czasem i własnymi słabościami. Jak wiadomo, zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, jeśli zostaniemy za nie nagrodzeni. Uczestnicy zawodów dostaną upominek w postaci kubka ceramicznego z logo zawodów. Praktyczna pamiątka umili niejeden zimny poranek ciepłą herbatą lub ochłodzi zimnym napojem w upalne dni. Tym razem nagrodzeni zostaną nie tylko pływacy, lecz także ich trenerzy. W końcu to oni czuwają nad rozwojem młodych talentów i szlifują ich formę na najważniejsze starty. Trenerzy będący podczas zawodów na pływalni otrzymają pamiątkowe koszulki polo.

Ostatni etap eliminacji OMDO zaplanowany jest na 13 maja – na szczęście w sobotę, nie w piątek! Finał wydarzenia odbędzie się 20 czerwca na pływalni CRS WUM.

Strona zawodów: https://omdo.pl/

Tekst: Katarzyna Kołat
Foto: Marcin Klimczak