Piłkarski bilet do Gdańska
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
8625
post-template-default,single,single-post,postid-8625,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Piłkarski bilet do Gdańska

Piłkarski bilet do Gdańska

Reprezentacje Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej wywalczyły awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Organizatorem eliminacji był AZS Warszawa, który przeprowadził rywalizację w dniach 13-15 maja na boiskach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej.

W turnieju wzięło udział dziewięć zespołów, losowo dobranych do dwóch grup eliminacyjnych. Po dwie, najlepsze reprezentacje z każdej z grup zdobywały awans do najlepszej szesnastki w kraju, która spotka się już w czerwcu w turnieju finałowym organizowanym w Gdańsku.


Walkę o awans przegrały reprezentacje z Łodzi. Uniwersytet Łódzki zakończył na czwartym, ostatnim miejscu rywalizację w grupie A po odnotowaniu porażek z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim oraz remisie z UW-M Olsztyn. W drugiej grupie tabelę zamknęła reprezentacja Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – piąte miejsce, zero punktów i dwadzieścia pięć bramek straconych łącznie w czterech spotkaniach. Najlepiej z omawianego regionu zaprezentowała się Politechnika Łódzka, która zajęła trzecie miejsce w grupie B – na koncie dwa zwycięstwa oraz dwie porażki.


Z ekip warszawskich największe powody do zadowolenia ma reprezentacja Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – zdobyła komplet 12 punktów w swojej grupie. Za największego przegranego można uznać drużynę Uniwersytetu Warszawskiego – brązowego medalistę AMP z poprzedniej edycji a także tegorocznego, Akademickiego Mistrza Polski w Futsalu. Trzecie miejsce w grupie A i tylko jedno wygrane spotkanie to za mało aby trafić na listę tegorocznych finalistów.


Liderem grupy A został Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna, który od lat utrzymuje wyrównany, wysoki poziom w piłkarskich rozgrywkach akademickich. Gratulujemy!

Nasz turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Eska a dodatkowe nagrody dla najlepszych drużyn ufundował sklep Zgoda FC.


Szczegółowe informacje i wyniki turnieju półfinałowego rozegranego w Warszawie dostępne na stronie: www.azs.waw.pl/ampnozna

Zapraszamy także do obejrzenia bogatej galerii zdjęć na stronie społecznościowej www.facebook.com/ampPilkaNoznaPolfinalB/

Foto: Michał Szypliński