KOLEJKĄ NA PIKNIK STULECIA
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
5102
page-template-default,page,page-id-5102,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY W WARSZAWIE MA 100 LAT

W związku z tą wyjątkową rocznicą zapraszamy wszystkich obecnych i byłych członków AZS na wyjątkową wyprawę koleją wąskotorową na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno wzdłuż trasy pierwszych międzyuczelnianych akademickich zawodów sportowych, które odbyły się 24 września 1916 roku w chodzie maratońskim na trasie Tarczyn (Głuchów) – Warszawa (Agrykola). Fotografia przybliża czterech zawodników, którzy ukończyli ww. zawody, od których datujemy działalność Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie.

Ciekawostką jest to, że ich zwycięzca Kazimierz Biernacki, niedługo po swoim sukcesie napisał książkę pt. JAK ZWYCIĘŻAĆ W CHODZIE.

Decyzją Zarządu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa rok akademicki 2016/2017 będzie rokiem obchodów 100 lecia AZS w Warszawie, nad którym Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Przewodniczenie Komitetowi Honorowemu obchodów objęła Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.

NA PIKNIK KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ

Chcąc upamiętnić ten szczególny moment w historii AZS Warszawa, niemal dokładnie 100 lat później organizujemy PIKNIK KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ na trasie PIASECZNO – TARCZYN – PIASECZNO w niedzielę 2 października 2016 roku.

Zapraszamy wszystkich, którym bliski był i jest Akademicki Związek Sportowy na wspólną sportową i historyczną wyprawę koleją w formie pikniku. Zachęcamy wszystkich do przebrania się w stroje z epoki, zabranie dostępnych Wam rekwizytów i pamiątek, a przede wszystkim dobrego humoru i nastroju do dobrej AZS-owskiej zabawy.

Aby wziąć udział w pikniku należy wypełnić krótki i prosty formularz zgłoszeniowy. Aby zgłosić więcej niż jedna osobę, należy wypełnić formularz dla każdej z nich osobno.

O ZBIÓRCE, POSTOJU I MIEJSCACH W WAGONIE

Zbieramy się w niedzielę 2 października 2016 roku na stacji kolei wąskotorowej w Piasecznie (tej którą 100 lat temu udali się na start ww. zawodów jego uczestnicy: zawodnicy, sędziowie, kibice) na peronie nr 100 o godz. 10.30. W trakcie wyprawy przewidziany jest postój w Runowie w miasteczku Country, gdzie oprócz nietypowych zawodów na miarę 100 lat AZS przewidujemy poczęstunek. Powrót kolei na stację w Piasecznie przewidywany jest tego samego dnia około godz. 17.00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona (5 wagonów). O uczestnictwie  decydować będzie kolejność zgłoszeń.